Automobily

Rolls-Royce Spectre od Mansory: Toto je vrchol!

Mansory Rolls-Royce Spectre

Tuner Mansory je známy svojimi extravagantnými prestavbami automobilov vyššej triedy, ktoré sú na scéne vnímané dosť kontroverzne. Teraz sa špecialista ujal už aj tak veľmi individuálneho modelu Rolls-Royce Spectre a kompletne ho prerobil v štýle nemeckej dielne.

Čoho sa chytí Mansory, to je umelecké dielo…

Na želanie je možné dodať difúzor s centrálnym brzdovým svetlom.

Predná časť modelu Rolls-Royce bola prepracovaná a dostala množstvo detailov vyrobených z viditeľného karbónu. Čierna maska ​​chladiča sa dá stlačením tlačidla nasvietiť v želanej farbe, čo vytvára jemný akcent v dokonalom súlade s farebným konceptom tejto prestavby. Ultraľahká karbónová kapota s viditeľnou štruktúrou a denné LED svetlá dopĺňajú pútavé zmeny prednej časti.

Na bokoch modelu Spectre sú prahové nástavce z tmavého viditeľného karbónu. Výduchy vzduchu v blatníkoch sú tiež z viditeľného karbónu a čierno lakované kľučky dverí dopĺňajú úpravy na boku a majú dodať mohutnému Rollsu pevnejší, hlbší a športovejší vzhľad.

Na zníženie vztlakových síl pôsobiacich na zadnú nápravu technici Mansory nainštalovali spojler na veko batožinového priestoru a aerodynamicky koordinovaný zadný difúzor. Oba aerodynamické komponenty sú tiež vyrobené z viditeľného karbónu a spolu s rámami zadných svetiel z uhlíkových vlákien zvýrazňujú zadnú časť. Na želanie je možné dodať difúzor s centrálnym brzdovým svetlom. Prakticky všetky diely karosérie boli nahradené ľahkým, no vysoko pevným karbónom, čo by malo len okrajovo pomôcť k pohotovostnej hmotnosti 2,9 tony.

K dispozícii sú dve sady kolies typu  “FD.15”. Tieto kované, leštené hliníkové ráfiky sú špeciálne navrhnuté pre vysokú nosnosť plne elektrického modelu Spectre. 23-palcové koleso má vpredu rozmer 9,5 x 23 palcov s pneumatikami 255/40 R23. Zadné rozmery sú 10,5 x 23 palcov s pneumatikami 295/35 R23. Dostupné sú aj 10-palcové široké 24-palcové ráfiky s pneumatikami 295/30 R24. Na oboch dvojkolesiach sú nainštalované pevné, teda neotočné kryty nábojov kolies s logami Mansory.

V interiéri úpravca využíva kožu, koženo-karbónový športový volant a predĺžené obklady z uhlíkových vlákien. Interiér dopĺňajú panely dverí a palubná doska s LED diódami, ako aj karbónové pedále a koberčeky s hlbokým vlasom. A aká je cena? Budúci majiteľ sa na ňu nepýta.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button