Aktuálne

Renomovaný dizajnér Jozef Kabaň sa pridáva k MG

Jozef Kabaň v MG

Spoločnosť MG potvrdila, že Jozef Kabaň (51) nastúpil do spoločnosti a prijal funkciu viceprezidenta jej globálneho dizajnového centra.

MG získalo silné meno…

Koncom tohto týždňa MG na autosalóne v Pekingu predstaví aj svoj najnovší koncepčný automobil EXE181.

Kabaň bude mať osobitnú zodpovednosť za rozvoj globálneho dizajnového jazyka MG a do spoločnosti nastupuje vo vzrušujúcom období, keď MG oslavuje 100. výročie svojho vzniku a neskôr v roku 2024 príde na trh vysokovýkonný roadster Cyberster EV.

Koncom tohto týždňa MG na autosalóne v Pekingu predstaví aj svoj najnovší koncepčný automobil EXE181, ktorý čerpá inšpiráciu z modelu EX181 z roku 1957, ktorý prekonal pozemný rýchlostný rekord.

Kabaň, absolvent prestížnej Kráľovskej akadémie umenia v Londýne, je celosvetovo uznávaný dizajnér, ktorý riadil dizajn pre niektoré z popredných značiek automobilového priemyslu vrátane BMW, Škoda a Rolls-Royce. Medzi jeho úspechy patrí aj dizajn superauta Bugatti Veyron. Kabaň predtým pôsobil ako hlavný dizajnér exteriéru v spoločnosti Audi, kde pracoval na kupé Audi A5.

Zdroj: Tlačová správa AB Motors SK s.r.o.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button