Automobily

AC Schnitzer vylepšuje súčasné BMW X5

AC Schnitzer BMW X5

AC Schnitzer je známa spoločnosť stvorená pre tvorbu zaujímavých individualizácií v rodine modelov BMW – a nielen tam. Tuner teraz pristúpil k faceliftu aktuálneho modelu BMW X5.

Filozofiu BMW X5 (a samozrejme aj jeho hatchbackového brata X6) charakterizuje jazdný komfort, športový vzhľad a aktívny výkon. xDrive je štandardom pre X5-ku. Pod kapotou sú k dispozícii motory V6 a V8 alebo hybridné varianty. AC Schnitzer teraz zabezpečuje vylepšenia cielenými zásahmi tak do dizajnu, ako aj do pohonu auta.

BMW X5 dostane lepší facelift od AC Schnitzeru, ako od svojich…

Súpravy pružín odpruženia sú prispôsobené vozidlu a zabezpečujú lepšiu ovládateľnosť v zákrutách.

Zvýšenie výkonu od AC Schnitzer sa neobmedzuje len na zvýšenie výkonu, ale predovšetkým optimalizuje krútiaci moment, ktorý je dôležitý pre zážitok z dynamickej jazdy. Výkon BMW X5 40d je možné zvýšiť zo štandardných 352 koní na 382 koní. Krútiaci moment vzrastie o 60 na 780 Nm. Plug-in hybrid 50e má po výkonovej kúre vo svojej stajni namiesto 489 koní 551 koní. Pri hodnote 800 Nm je krútiaci moment presne o 100 Nm vyšší ako v štandardnom stave.

AC Schnitzer má k dispozícii aj ďalšie vylepšenia. Tuner tiež vyvinul komplexnú tuningovú sadu, ktorá obsahuje všetky relevantné komponenty. To zahŕňa podvozok, spojlery a ďalšie prvky.

Súpravy pružín odpruženia sú prispôsobené vozidlu a zabezpečujú lepšiu ovládateľnosť v zákrutách. Rozšírenie kolesá tiež zlepšuje držanie na ceste. Ideálnym doplnkom sú exkluzívne AC5 flowforming disky v dvojfarebnom prevedení alebo vysokolesklej čiernej, ktoré sú dostupné v priemere 22-palcov a voliteľne je možné zakúpiť aj so zámkom disku.

Hodnoty prítlaku sú optimalizované novými aerodynamickými komponentmi. Vrcholom je súprava predného splittera, ktorá pozostáva z prvkov predného spojlera, stredovej lišty, prednej lišty a splittera. Súčasťou balenia je aj zadné krídlo strechy a sada bočných prahov.

Interiér vytuningovaného modelu BMW X5 je tiež vylepšený exkluzívnymi hliníkovými radiacimi páčkami a pedálmi, ktoré majú navodiť pocit pretekárskej atmosféry hneď, ako vodič stlačí plynový pedál.

AC Schnitzer ponúka rozsiahly program ladenia pre X5 G05 LCI:

– Vylepšenia výkonu

– Komponenty podvozku

– Súpravy kolies

– Disky

– Aerodynamické komponenty

– Doplnky do interiéru

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button