Automobily

Rodinný pracant

Renault Kangoo

Nová generácia rodinne orientovaného modelu Renault Kangoo prichádza na cesty. Hoci sa svetu predstavil s unikátnym riešením otváranie bočných zadných dverí bez B-stĺpika, osobný derivát modelu Kangoo túto vymoženosť neponúka. Je to trošku škoda, lebo tento spôsob vyzeral naozaj štýlov a efektne. Aj napriek povahe dodávky má osobná verzia Renaultu Kangoo veľmi príjemný dizajn a poteší nie len konzervatívne zmýšľajúcich šoférov, ale aj náročnejších klientov bažiacich po štýlovom štvorkolesovom partnerovi.

Renault Kangoo bol doteraz skôr vnímaný ako úžitkový automobil, určený pre biznis. Jeho osobný verzia však má pohľad na automobily s označením Kangoo zmeniť. Dokonca sa do budúcnosti počíta, že by mohol nahradiť modelovú radu Scénic, kvôli znižujúcim sa číslam predajom rodinných MPV modelov. Osobný Renault Kangoo žiaľ nedostal unikátny spôsob otvárania bočných posuvných dverí s absenciou B-stĺpiku, ako sme mohli obdivovať pri úžitkovej verzii. Opel Sesame by Renault systém zabezpečil dodávke väčší priestor pre nakladanie tovaru. Určite by ho ocenili aj pasažieri v osobnej verzii modelu Renault Kangoo. Možno nabudúce…

Po sklopení sedačiek až 3500 litrov…

Rodinný automobil Renault Kangoo sa bude vyrábať vo francúzskej továrni Maubeuge.

Interiér automobilu vychádza rovnako zo skôr predstavenej úžitkovej verzie modelu Renault Kangoo. Samozrejme dostal ďalší rad sedadiel ako aj presklenie bočných panelov. Materiály “kabíny” dostali o niečo príjemnejšie materiály a dekory, čo robí automobil viac orientovaný na pohodlie pasažierov. Prístrojový štít s analógovými ukazovateľmi dopĺňa aj 4,2-palcový displej palubného počítača. Koncom roka by sa do kabíny mal nasťahovať väčší, 7-palcový displej palubného počítača, ktorý sa popravde hodí do tak veľkého automobilu oveľa viac ako menší 4,2-palcový. Multimediálny systém môže byť nahradený kitom pre uchytenie smartfónu. Vo vyššej výbave ponúkne 8-palcový voľne stojaci dotykový displej. Nechýbajú rozhrania na pripojenie smartfónov Apple CarPlay či Android Auto. Kabína dostane aj lepšie odhlučnenie ako aj klimatizáciu či silnejšie sklá.

Renault Kangoo chce byť hviezda vnútorného priestoru. Pri päťmiestnej verzii ponúkne majiteľom aj obrovský kufor s objemom 775 litrov. Ak však zadný rad sedadiel sklopíme, a pridáme k nemu aj sklopenú spolujazdcovu sedačku, naplno využijeme jeho prednosti úžitkového automobilu a dostaneme objem batožinového priestoru až 3500 litrov. Bude to stačiť na prevezenie napríklad nákladu s dĺžkou 2700 mm, alebo presťahovanie detí z internátu do nového bytu. Objem ďalších menších odkladacích priestorov v interiéri automobilu ponúkne ďalších 49 litrov.

Pod kapotou osobnej verzie nového modelu Renault Kangoo bude pracovať hneď niekoľko agregátov. Prepĺňaný benzínový štvorvalec TCe s objemom 1,3 litra ponúkne výkony 75 a 96 kW. Turbodiesel 1,5 Blue dCi ponúkne výkonnostné varianty s hodnotami 55, 70 až 85 kW. S motorom bude spolupracovať tak šesťstupňový manuál, ako aj sedemstupňová dvojspojková prevodovka EDC pri dvojici silnejších naftových motorov. Rodinný automobil sa bude vyrábať vo francúzskej továrni Maubeuge. Popri ňom bude z pásov schádzať aj sesterský model Mercedes Citan druhej generácie, ktorého osobný derivát dostane meno Trieda T.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button