Automobily

Cieľavedomý študentský roadster

Suzuki Misano

Študenti magisterského štúdia Transportation Design na Instituto Europeo di Design IED v spolupráci s japonskou značkou Suzuki, pripravili jedinečný športový model, inšpirovaný motocyklom, Suzuki Misano. Štvormetrový roadster má však jednu špecialitku. Dvojica pasažierov v ňom musí sedieť za sebou, podobne ako to poznáme z jazdy na motocykloch.

Meno roadstera Suzuki Misano bolo inšpirované talianskym pretekárskym okruhom. Jedinečný projekt narástol na dĺžku na 4000 mm, na šírku a na výšku je to len jeden meter. Práve kvôli svojej útlej konštrukcii nebolo možné do jeho vnútra vložiť dvojicu sedadiel vedľa seba. Dvojica pasažierov dostala “motorkárske” sedenie a to v jednom rade za sebou.

Sedenie ako na motorke…

Suzuki Misano je projekt, ktorý vychádza z vášne mladých dizajnérov.

Na dizajne automobilu Suzuki Misano si študenti IED dali naozaj záležať. Predné svetlomety sú tvarované do písmena “S”, ktoré odkazuje na príslušnosť k značke Suzuki. Vpredu nechýba spliter a na zadnej časti badáme difúzor, ktorého stredobodom je brzdové svetlo. V interiéri badáme riadidlá namiesto volantu, či jeďalším odkazom na motocykle japonského výrobcu. Tento študentský projekt je tak dokonalá a reálny, že by sme si ho vedeli predstaviť aj v produkčnej verzii.

“Suzuki Misano je projekt, ktorý vychádza z vášne mladých dizajnérov. Má ponúknuť zážitok z nového životného štýlu”, povedal o projekte Kimihiko Nakada, šéf dizajnového centra Suzuki.

Aerodynamický koncept stojí na športových kolesách O.Z. Racing. Jeho pohonným ústrojenstvom je elektromotor. Samozrejme presnejšie údaje o pohonnom ústrojenstve študenti nemali potrebu udávať. Táto ročníková práca pravdepodobne do výroby nepoputuje no neprekvapilo by nás, kebyže sa Suzuki rozhodne predsa len niečo podobné postaviť na cesty.

Zdroj: firstpost.com

Zdroj: IED Official Youtube Channel

Andrej Bivan

Autá som mal rád už ako dieťa. Nebola značka, ktorú by som nepoznal. Táto láska k autám pretrvala dodnes. Na autá sa mi však už nestačí len pozerať. Chcem v nich sedieť, jazdiť a počúvať ich motor. To je tá najlepšia hudba pre moje uši.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Back to top button