Automobily

Land Rover Defender po taliansky

Ares Design Spec 1.2

Milovníci klasického Land Roveru Defender spozornite! Taliansky úpravca a tvorca šialených automobilov Ares Design, prichádza so svojim posledným “módnym” výstrelkom. Klasický upravený Land Rover Defender dostal prekopanú V8-ičku s výkonom 282 koní a krútiacim momentom 440 Nm.

Hoci by sme očakávali oveľa vyšší a divokejší výkon, novinka z talianskej dielne pôsobí pod kapotou veľmi skromne. Je to však dosť veľký pokrok oproti základnému Defenderu, na ktorom Ares Design postavil svoju novinku. Britský Land Rover vložil do pôvodného modelu len štvorvalcový 2,2 litrový 122 koňový agregát. Dnešná V8-ička od Ares Design operuje s objemom 4,8 litra a výkonom 282 koní. Vedeli by sme si však predstaviť V8-ičku s aspoň 400 koňmi. To by bola paráda…

Dokonalý spoločník do postapokaliptického sveta…

Výroba talianskeho obra Ares Design Spec 1.2 by mala konštruktérom zabrať tri mesiace.

Ares Design Spec 1.2 nie je žiadnym luxusným SUV-čkom pre mestské mamičky. Je to pravé drsné a nefalšované auto pre poriadneho chlapa, ktorý s ním bude zdolávať ten najnáročnejší terén. Vo svojom vnútri však istú mieru luxusu predsa len poskytne. Nesmie chýbať výrazné červené kožené čalúnenie sedadiel, volantu, karbónové doplnky ako aj farebný dotykový displej s infotainmentom podporujúcim Apple CarPlay či Android Auto.

Upravený defender dostal množstvo športových prvkov, ktoré nie len že z neho robia kvalitného spoločníka do terénu, ale aj stabilnejší a kvalitnejší či odolnejší automobil. Brzdy dodala značka AP Racing, pohon na všetky štyri kolesá dostal zosilnené komponenty, ktoré sú dimenzované na oveľa vyššie výkony, akými sa prezentuje Ares Design Spec 1.2. Nechýbajú mohutné nasávacie otvory, integrovaná ochrana LED-svetlometov, výrazná kapota, ochranný plech motora, off-roadové kolesá, trubkové nášľapy a za nimi vyvedené koncovky výfukového systému.

Cena nového talianskeho stroja Ares Design Spec 1.2 oficiálne oznámená nebola. Zaujímavým údajom je však doba jeho výroby. Tá by nemala trvať viac ako 3 mesiace. Konštruktéri si chcú dať na jednotlivých strojoch poriadne záležať a aj kvôli tomu sa neplánuje jeho sériové veľkovýroba. Skôr môžeme povedať, že talianska firma Ares Design vytvorí do roka iba niekoľko exemplárov, ktoré ozdobia súkromné zbierky solventných zberateľov.

Andrej Bivan

Autá som mal rád už ako dieťa. Nebola značka, ktorú by som nepoznal. Táto láska k autám pretrvala dodnes. Na autá sa mi však už nestačí len pozerať. Chcem v nich sedieť, jazdiť a počúvať ich motor. To je tá najlepšia hudba pre moje uši.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button