Automobily

Rodinné MPV na čínsky spôsob

Wuling Victory

Čínska automobilka Wuling v našich končinách známa nie je. Nie je to však len bezvýznamná garáž, produkujúca tuningové kei cars. Je to vysoko postavená automobilová spoločnosť, ktorá spolupracuje s firmou SAIC a koncernom General Motors. To znamená že má za chrbtom globálnych hráčov a teda jej posledný model Wuling Victory s najväčšou pravdepodobnosťou prekročí hranice krajiny a dorazí aj na iné trhy ako len ten domáci.

Čo nie je populárne v Európe je naopak veľmi populárne v Ázii…

Automobily triedy MPV si u nás vyslúžili rôzne posmešné označenia. Wuling Victory však predstavuje novú víziu modelov MPV.

Čo je však ten Wuling Victory zač? Je to mohutné rodinné MPV. Táto kategória automobilov sa síce veľkej popularite na európskom kontinente neteší, no práve Wuling by tu chcel tento pohľad na MPV-čka zmeniť. Na domácom trhu sú modely MPV stále veľmi obľúbené čo poháňa vpred aj konštruktérov značky Wuling. Značka momentálne pracuje na novej generácii svojich automobilov, ktoré by chcela postupne pretlačiť do Európy a vybojovať si s nimi stabilné miesto na trhu. Predaj práve spomínaného modelu Wuling Victory by mal začať už v roku 2022. Objaví sa vtedy aj v Európe? Uvidíme.

Vďaka príťažlivo spracovanej maske chladiča so znakom uprostred ako aj vďaka nevtieravým no nadčasovým tvarom čínska automobilka ukazuje, ako môžu byť aj rodinné “krabice” peknými a neprehliadnuteľnými automobilmi. Ostré svetlomety pretiahnuté až na hranicu blatníkov zas pôsobia mladistvým namosúreným dojmom, čo zaujme hlavne mladšiu generáciu šoférov.

Rodinné MPV svojimi rozmermi zapadne medzi konkurenčné modely Galaxy či Sharan. Na dĺžku meria 4875 mm, na šírku 1880 mm a na výšku 1700 mm. Rázvor ponúka dĺžku 2800 mm a teda aj dostatočný priestor na nohy vo vnútri auta. Vďaka dostatočnému rázvoru ponúkne model Victory aj možnosť príplatkového “kapitánskeho” posuvného sedenia v druhom rade, aké môžeme nájsť napríklad v Mercedese triedy V. V štandarde sa bude ponúkať v šesťmiestnej variante. K luxusnej výbave modelu patria napríklad aj vzduchové filtre PM2.5 či kožené čalúnenie, ktoré dokonale izoluje hluky zvonku.

Pod kapotou sa nachádza prepĺňaný zážihový 1,5 litrový štvorvalec s výkonom 108 kW. Nie je to športiak, no na bezpečné a pohodlné presuny s rodinou medzi dvomi bodmi postačí a dokonca ani nezruinuje rodinný rozpočet. Motor je v ponuke so šesťstupňovým manuálom, alebo variátorovou prevodovkou CVT s ôsmymi stupňami.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Nástup na domáci trh má model určený na rok 2022. Oficiálne informácie o tom, či vstúpi v rovnakom roku aj na európsky trh zatiaľ nie sú. Môžeme však predpokladať že ak by sa tak stalo, mohol by mať tento model úspech. Keď sa z Európy pomaly MPV-čka tradičných výrobcov vytrácajú, s veľkou pravdepodobnosťou začnú dieru po nich zapĺňať práve také modely, akým je Wuling Victory.

Ján Ondrovčík

Motoristická žurnalistika nie je len prácou. Je poslaním. Je plná nových podnetov, informácií, skúseností. Je ľahké sa stratiť v množstve informácií no o to ťažšie je sa v nich vyznať. Ja sa snažím byť odborníkom na automobily, motocykle a motorizmus ako celok.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button