Automobily

Rodina Civic sa rozrastá o päťdverový hatchback

Honda Civic Hatchback

Japonský populárny model Honda Civic jedenástej generácie prichádza v druhom karosárskom prevedení. Po kompaktnom sedane prichádza ešte kompaktnejší hatchback. Ak by sme čakali trojdverové kupé či rodinne založený kombík, veru by sme sa nedočkali. Honda už totižto s inými variantami modelu Civic nepočíta. Poďme si spolu prezrieť, s čím prichádza najnovšia Honda Civic Hatchback.

Ako prvá nám udrie do očí nová maska chladiča, ktorá dostala šesťuholníkový dizajn. Vďaka nej pôsobí hatchback športovejšie. Vďaka kratšiemu zadnému previsu (až o 12,4 centimetra) a upravenému sklonu karosérie, zas pôsobí hatchback kompaktnejším a dynamickejším dojmom. Vo dverách kufra je integrovaný aj spojler, ktorý opäť len umocňuje športovosť celého modelu. Zaujímavým dizajnom oslovia aj zadné svetlomety, ktoré sú prepojené líniou tretieho brzdového svetla.

V Európe len ako hybrid…

V Amerike tento model dostanú zákazníci s 1,5 a 2,0 litrovými benzínovými štvorvalcami.

Do kufra sa vchádza veľkými piatymi dvermi, ktoré ponúknu o 4 centimetre širší nakladací priestor. Objem batožinového priestoru zatiaľ oficiálne nebol oznámený. Na bližšie detaily si budeme musieť počkať. Plusom kufra sú aj zadné sedadlá, ktoré je možné sklopiť v pomere 40:60 a získať tak ešte väčší objem. Väčší priestor dostali aj pasažieri sediaci na zadných sedadlách. Oproti sedanu sa priestor na kolená zväčšil až o 35 mm.

Pod kapotou hatchbacku Honda CIvic bude v Európe pracovať hybridné pohonné ústrojenstvo e:HEV. V Amerike tento model dostanú zákazníci s 1,5 a 2,0 litrovými benzínovými štvorvalcami. Jeden z nich bude ukrytý aj v hybridnom pohone modelu pre Európu. Ktorý to však bude, Honda zatiaľ nepresnila. Na všetky podrobné detaily má japonská značka ešte dostatok času. Honda Civic jedenástej generácie v prevedení hatchback by sa na európske cesty mala dostať až budúci rok.

Andrej Bivan

Autá som mal rád už ako dieťa. Nebola značka, ktorú by som nepoznal. Táto láska k autám pretrvala dodnes. Na autá sa mi však už nestačí len pozerať. Chcem v nich sedieť, jazdiť a počúvať ich motor. To je tá najlepšia hudba pre moje uši.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Back to top button