Motocykle

CFMoto 450 CL-C Bobber pre rok 2024! Ďalšia čínska špecialitka, ktorá chce zaujať

CFMoto 450 CL-C Bobber

Číňania milujú bobbery. Takto by sa dalo zhrnúť prvých 6 mesiacov roku 2023 a čínsky automobilový priemysel, ako aj záujem zo strany zákazníkov. Počas tejto doby výrobcovia predstavili 5 nových bobberov s objemom do 500 cm3. Číslo 6 sa prezentovalo na Pekingskej motocyklovej výstave v máji 2023. CFMoto 450 CL-C, tak sa šiesty bobber do partie volá, nehanebne nasleduje štýly a tvary dvoch stredne veľkých úspešných bobberov, Kawasaki Vulcan 650 a Honda CMX 500 Rebel. Do Európy príde v priebehu tohto roka a jeho cenovka je stanovená pre nemecký trh od 5 790 eur.

CFMoto 450 CL-C s výkonom 41 koní…

Technicky je CFMoto 450 CL-C podobný modelu Kawasaki Vulcan 650. Vizuálne ukazuje tiež dizajnové “výpožičky” z Hondy Rebel 500 a vzduchom chladeného Sportsteru od Harley-Davidson.

Po stránke pohonu je CFMoto 450 CL-C vybavený paralelným dvojvalcom, ktorý už poznáme z naháča 450 NK. Jeho objem je 449 cm3 a výkon 41 koní pri 8 000 ot./min s krútiacim momentom 42 Nm pri 6 250 ot./min. Verný svojmu bobberovskému štýlu dostal motocykel pohon cez rozvodový remeň, čo je novinka pod krídlami značky CFMoto.

Podvozok pre bobber od CFMoto…

CFMoto doteraz postavilo plochý oceľový rám výhradne pre nový bobber 450 CL-C. Jeho usporiadanie s bočne uloženým tlmičom silne pripomína Kawasaki Vulcan, čo podčiarkujú naznačené vyfrézované chladiace rebrá na valcoch. Mono tlmič vzadu je nastaviteľný a vpredu je nainštalovaná 37 mm upside-down vidlica. Prednú časť dopĺňa 320 mm kotúč s radiálne priskrutkovaným brzdovým strmeňom od J. Juan a vzadu motorka dostala kotúč s priemerom 220 mm.

CFMoto štýlovo navrhlo model 450 CL-C s LED osvetlením a okrúhlym TFT displejom s priemerom 3,6 palca v kokpite s konektivitou pre smartfóny. Cez aplikáciu je možné sledovať cesty, rozpoznať stav motocykla a nainštalovať bezdrôtové aktualizácie softvéru. ABS je povinné, no továrenská kontrola trakcie nie je v tejto triede samozrejmosťou. Čo robí CFMoto 450 CL-C bobberom, je formát pneumatík. Motorka dostala gumy s rozmermi 130/90-16 vpredu a 150/80-16 vzadu. CFMoto CL-C 450 je celkom ľahkým strojom, ktorý s plnou 12-litrovou nádržou na benzín váži 181 kilogramov. Rázvor meria 1 485 milimetrov a výška sedadla je len 690 milimetrov.

Po dizajnovej stránke pripomína Vulcan, Rebel a Sportster…

Technicky je CFMoto 450 CL-C podobný modelu Kawasaki Vulcan 650. Vizuálne ukazuje bobber CFMoto niektoré dizajnové “výpožičky” z Hondy Rebel 500 a vzduchom chladeného Sportsteru od Harley-Davidson. Najmä malý okrúhly svetlomet, ktorý je umiestnený veľmi nízko medzi tyčami vidlice, hovorí hlasnou americkou angličtinou. Aj zadná časť s dvojitým sedadlom a hlbokým blatníkom, ako aj jednostranný výfukový systém s náznakom dvojitého potrubia by malej Honde Rebel dokonale sedel. Zaujímavosťou je, že CFMoto zdobí motor emblémami, odznakmi a označenými krytmi à la Triumph, ktorý umiestňuje emblémy na svoje dvojvalce 900 a 1200.

Koľko stojí nové CFMoto 450 CL-C?

Pri uvedení na trh v Nemecku od polovice mája 2024 bude cenovka bobbera CFMoto 450 CL-C 5 790 eur v základe. Na výber sú 2 farby: Nebula Black a Bordeaux Red. V súčasnosti je v Nemecku zaregistrovaných okolo 60 predajcov značky CFMoto. Môžeme to brať ako potvrdenie stále väčšieho záujmu o túto značku na jednom z najväčich európskych trhov. Okrem toho sa CFMoto stáva čoraz populárnejšou značkou aj na menších trhoch, akým je aj ten náš, slovenský. Ak by si Bobber od CFMoto svoju cenovku udržal, bude zaujímavou voľbou a tiež konkurentom aj tradičným japonským značkám, o “amerikách” nehovoriac.

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button