Automobily

Range Rover podľa Mansory je väčší, výkonnejší a samozrejme pútavejší

Mansory Range Rover

Už je nám až trošku trápne písať, že Mansory opäť zdokonalilo dokonalé, no pri tomto modeli Range Rover je to opäť raz viditeľné hneď na prvý pohľad. Karbónové detaily, obrovské špeciálne disky kolies, vylepšená predná maska, zadná časť či boky auta. Je to jednoducho umelecké dielo v podaní nemeckej tuningovej spoločnosti Mansory. A ak ešte spomenieme, že z nuly na stovku dokáže vystreliť za 4,3 sekundy, je to naozaj poriadna okázalá aristokratická raketa, ktorá si zaslúži obdiv.

Range Rover od Mansory prekoná aj Porsche 911 Carrera…

Mansory Range Rover z nuly na stovku dokáže vystreliť za 4,3 sekundy.

Vo farebnej dvojkombinácii s novými detailmi karosérie ako aj s upraveným agregátom, Mansory Range Rover je doslova zberateľský kúsok pre milovníka štýlu a rýchlosti v opulentnom balení. Vďaka upravenej riadiacej jednotke a zvýšenému výkonu dosahuje lepšie parametre čo sa týka rýchlosti a štartu na stovku ako napríklad Porsche 911 Carrera. Vďaka upravenému bodykitu z dielne Mansory je vytunení Range Rover širší a mohutnejší ako jeho továrenský súrodenci.

Upravený bodykit Mansory obsahuje kapotu z uhlíkových vlákien, rovnako aj karbónovú mriežku chladiča, či predný splitter. Zadná časť dostala uhlíkové vlákna v podobe krídla či mohutného difúzora. Vďaka všetkým karbónovým dielom klesla celková hmotnosť mohutného SUV-čka. Mansory však chcelo celkový robustný dojem z automobilu trošku zjemniť a preto ako základný lak karosérie zvolila jemný, takmer olivový odtieň, ktorý je kombinovaný s čiernym nástrekom stĺpikov a strechy. Brutálne však stále pôsobia obrovské čierne 24-palcové, špeciálne tvarované disky kolies, ktoré by sme mohli prirovnať k diskom Maybach.

Model Mansory Range Rover pracuje s dvomi turbami dopovanou V8-ičkou, ktorá po úpravách Mansory ponúkne vyladený výkon 620 koní. Vďaka nim sa tento 2,5 tonový kolos dokáže rozpohybovať z nuly na stovku len za 4,3 sekundy. Žiaľ aj napriek veľkému potenciálu osemvalcového agregátu je maximálna rýchlosť modelu Mansory Range Rover elektronicky obmedzená na 250 km/h. Veľká škoda. Do tristovky ho rozbehnúť by nebol žiadny väčší problém a túto magickú hranicu by vedel aj pokoriť. Cenovka, ako vždy pri modeloch Mansory, je k dispozícii len na požiadanie. Netreba však zabudnúť, že základný Range Rover štartuje na hodnote zhruba 120 000 eur. Úprava Mansory plná karbónu a vo vnútri s Alcantarou môže pokojne stáť aj toľko, čo základný britský opulentný aristokrat.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button