Automobily

Psychadelický zážitok z dielne Mansory! Brutálne Lambo sa ukazuje vo veľkej galérii

Mansory Lamborghini Urus Venatus Coupé Evo C

Nemecký tuningový úpravca luxusných automobilov spravil opäť šokujúcu úpravu. Tentokrát sa pohral so superluxusným športovým SUV Lamborghini Urus a vytvoril z neho extravagantné, doslova psychadelické monštrum s menom Mansory Venatus Coupé Evo C. Je to brutálny stroj s nezameniteľnou farbou tak exteriéru ako aj interiéru. Nie je pre každého tak po stránke dizajnu, ako aj po stránke finančnej. Pre tých, ktorí ho chcú zaparkovať do svojej garáže, cena v tomto prípade nehrá žiadnu rolu.

Mansory je kráľom extravagancie…

Okrem výrazného bodykitu so zaujímavým lakom dostalo Mansory Venatus Coupé Evo C zvýšený výkon upraveného, dvomi turbami dopovaného, štvorlitrového, osemvalcového motora.

Bodykit je aj odhliadnuc od bujarej farby naozaj agresívny. Kolesá sú obrovské, materiály luxusné. Je to presne také, aké posledné roky od Mansory očakávame. Luxusné, extravagantné a brutálne. Okrem výrazného bodykitu so zaujímavým lakom dostal aj model Venatus Coupé Evo C zvýšený výkon upraveného, dvomi turbami dopovaného, štvorlitrového, osemvalcového motora, ktorý ponúkne výkon 671 kW a krútiaci moment 1100 Nm. Oproti pôvodnému Urusu je to nárast takmer o 200 kW a to je naozaj brutalita. Z nuly na stovku vypáli Mansory Venatus Coupé Evo C len za 2,9 sekundy a jeho maximálka sa zastaví na hodnote 323 km/h.

Interiér je rovnako brutálny ako aj zovňajšok auta. Tyrkysová prémiová exkluzívna koža s výrazným prešívaním a výšivkami je jednoducho maximálne luxusná a exkluzívna. Zaujímavosťou je, že upravené Lamborghini Urus má len jeden pár dverí. Konštruktéri tak spravili z tohto športového SUV-čka coupé. Kvôli tejto verzii museli úpravami prejsť aj predné sedadlá, ktoé sa teraz sklápajú tak, aby sa zaručilo čo najpohodovejšie nastupovanie do zadnej časti. Špeciálne upravených modelov Mansory Venatus Coupé Evo C vznikne len 8 kusov a vieme si predstaviť, k akým hodnotám sa bude jeho cena blížiť. Predpokladáme, že by mohla prekročiť hranicu milióna eur. Pre toho však, kto má v pláne jeden z ôsmych limitovaných špeciálov získať, je asi cena nezaujímavým faktorom. Ide mu predsa o prestíž a vymanenie sa zo všednosti. A tieto veci mu Mansory Venatus Coupé Evo C stopercentne zaručí.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Back to top button