Automobily

Aston Martin postupne odhaľuje novinku! Pod rúškom tajomna prichádza DBS 770 Ultimate

Aston Martin DBS 770 Ultimate

Aj keď sú tlaky na vyradenie spaľovacích motorov veľké, stále nás potešia automobilky, česť ich výnimkám, ktoré prichádzajú aj dnes s novinkami, ktorých srdcami sú obrovské dvanásťvalce. Aj keď do budúcnosti sa už s nimi žiaľ nepočíta. Takouto novinkou je aj posledný Aston Martin DBS 770 Ultimate, ktorý sa nám postupne odhaľuje na detailných snímkach. Jeho srdcom bude urevaná uvrieskaná V12-stka, ktorá zo seba vytlačí úctyhodný výkon 770 koní. Bude to limitovaná edícia posledného modelu DBS so spaľovacím motorom, ktorá by mala vzdať hold silnému výkonu a nádhernému zvuku britského dvanásťvalcového superšportu.

Aston Martin sa lúči s V12-stkou…

Aston Martin DBS 770 Ultimate by mal byť doposiaľ najvýkonnejším z ponuky, čo ukazuje aj jeho výkon.

Pod kapotou elegantnej limitovanej britskej novinky Aston Martin DBS 770 Ultimate bude uložený vidlicový dvanásťvalec s výkonom 770 koní. Podvozok bude naladený tak, aby splnil tie najtajnejšie sny každého jazdca s dušou pretekára. Už na prvý pohľad by sa mal odlíšiť od aktuálnych modelov z ponuky. Na prvých fotografiách, ktoré aristokratická značka odhalila svetu, môžeme vidieť niekoľko detailov, ktoré nám prezrádzajú, ako bude limitka vyzerať. Staví na aerodynamiku a tvarovú čistotu.

Okrem toho sa nechalo predstavenstvo spoločnosti Aston Martin počuť, že nový Aston Martin DBS 770 Ultimate by mal byť doposiaľ najvýkonnejším z ponuky, čo ukazuje aj jeho výkon. Prekonať má aj doterajšieho kráľa, model Aston Martin DBS Superleggera s dvomi turbami dopovaným, 5,2 litrovým dvanásťvalcovým motorom a výkonom 725 koní. Limitovaná edícia posledného modelu Aston Martin s dvanásťvalcom vznikne v obmedzenom počte 770 kusov. Cena jednotlivých exemplárov zverejnená nebola.

Zdroj: Official Aston Martin YouTube Channel

Andrej Bivan

Autá som mal rád už ako dieťa. Nebola značka, ktorú by som nepoznal. Táto láska k autám pretrvala dodnes. Na autá sa mi však už nestačí len pozerať. Chcem v nich sedieť, jazdiť a počúvať ich motor. To je tá najlepšia hudba pre moje uši.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button