Automobily

Prvý Ford Bronco 6×6 na svete! Úpravcovia z Floridy sa poriadne vybláznili

Ford Bronco 6x6 Dark Horse Apocalypse Manufacturing

O postapokaliptických strojoch, na ktorých si dokážete preraziť cestu pomedzi zombíkov, zrúcaniny budov, vraky horiacich automobilov a iné nástrahy, píšeme veľmi radi. Sú to automobily, ktoré sa ale absolútne vymykajú zo všednosti a najskôr ich asi naživo neuvidíme, no tešíme sa z ich absurdnosti a zároveň jedinečnosti. Sú to hračky pre bohatých, ktorí sa chcú odlíšiť. A presne takým autom je aj najnovší, jedinečný a dokonca aj prvý na svete, šesťkolesový Ford Bronco, ktorý si do parády vzala floridská dielňa Apocalypse Manufacturing.

Ford Bronco 6×6 mieri do dražby…

Ford Bronco 6×6 Dark Horse je 5700 mm dlhý off-road s predĺženou sklolaminátovou strechou, ktorý dostal pneumatický podvozok, so zdvihom 100 mm.

Z americkej dielne Apocalypse Manufacturing vzišli už viaceré zaujímavé úpravy najmä modelov Jeep Gladiator či Dodge RAM. Dnes si však uletení konštruktéri vzali do parády Ford Bronco, z ktorého spravili šesťkolesovú beštiu s menom Dark Horse. Je to prvý Ford Bronco 6×6 na svete a musíme uznať, že vyzerá veľmi lákavo. Ťahákom má byť aj jeho 400-koňový 2,7 litrový šesťvalec, ktorý dostal vylepšené vstrekovanie, výfuky a samozrejme riadiacu jednotku.

Ford Bronco 6×6 Dark Horse je 5700 mm dlhý off-road s predĺženou sklolaminátovou strechou. Je samozrejme pick-up, ktorý dostal pneumatický podvozok, ktorý dokáže automobil zdvíhať a znižovať v rozsahu 100 mm. Automobil stojí na 37-palcových pneumatikách Patagonia. Apocalypse Manufacturing je na svoj výtvor patrične hrdé. Dielňa dodala automobilu vlastný štýl a osobitosť, no stále zachováva obrovskú časť identity a odkazu pôvodného Fordu Bronco.

Interiér off-roadového šesťkolesového pick-upu je odetý do hnedočiernej kože v námorníckom štýle King Ranch. Je zdobený kontrastnými čiernymi doplnkami. Konštruktéri Apocalypse Manufacturing sa zamerali aj na odolnosť interiéru voči tým najhorším poveternostným podmienkam. A aké sú plány floridskej dielne do budúcnosti? Už dnes chystajú do šesťkolesového Fordu Bronco aj osemvalcový agregát Coyote s objemom piatich litrov a výkonom presahujúcim 700 koní. Cena tohto modelu známa nie je. Dozvieme sa ju však už čoskoro, konkrétne deviateho apríla, kedy sa Dark Horse bude dražiť cez populárnu aukčnú sieň Barret-Jackson na Floride. Dočkáme sa sedemmiestneho čísla? Uvidíme…

Ján Ondrovčík

Motoristická žurnalistika nie je len prácou. Je poslaním. Je plná nových podnetov, informácií, skúseností. Je ľahké sa stratiť v množstve informácií no o to ťažšie je sa v nich vyznať. Ja sa snažím byť odborníkom na automobily, motocykle a motorizmus ako celok.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button