Automobily

Prvý Brabus, postavený na základe luxusného modelu Rolls-Royce Ghost

Rolls-Royce Brabus 700

Brabus posunul pole svojej pôsobnosti poriadne vysoko. Spopod rúk nadaných konštruktérov nemeckej úpravárenskej dielne vyšiel na cesty skvost v podobe upraveného ultra luxusného aristokratického modelu Rolls-Royce Ghost II. Series s označením Brabus 700. Táto lukratívna raketa ponúkne nielen úžasný výkon 700 koní, ale aj azda najluxusnejšie zvezenie, aké si od Rollsu môžete priať.

Brabus posúva latku stále vyššie…

Automobil je postavený na 22-palcových diskoch Brabus Monoblock M Platinum Edition.

Zovňajšok upraveného modelu Rolls-Royce Brabus 700 trošku pripomína úpravy S-Klasse or Mercedesu. Predsa len, aj Brabus má už za tie roky nejaký ten svoj podpis, ktorého sa len ťažko zbaví. A prečo by vlastne aj mal? Automobily, ktoré prejdú touto nemeckou dielňou, sú stelesnením exkluzivity a jedinečnosti. Tak prečo by sa na seba trošku nemohli podobať? Rollsu to však mierne uberá na šarme, aspoň teda podľa nášho názoru, čo je trošku škoda. K lepšej aerodynamike opulentnej britskej limuzíny prispievajú početné karbónové diely, ktoré si Brabus neodpustil pridať aj na taký automobil, akým je Rolls-Royce Ghost. Konštruktéri tiež znížili jeho svetlú výšku o 20 mm, vďaka čomu ponúkne ešte väčšiu stabilitu i dynamiku.

Brabus označil svoj Rolls-Royce Brabus 700 za Masterpiece. Plakety s týmto označením nájdeme tak vložené v karosérii vozidla, napríklad v D-stĺpikoch, ako aj na sedadlách či prístrojovke. Chrómové doplnky sú stvorené s prevedením Brabus Shadow Chrome so špeciálne upravenou farbou a vyzerajú veľmi luxusne. Nový výfukový systém dostal štvoricu nerezových koncoviek, ktoré sú vybavené klapkou. V režime Coming Home je zvuk z výfuku veľmi zdržanlivý no pri režime Sport reve ako divý. Automobil je postavený na 22-palcových diskoch Brabus Monoblock M Platinum Edition. Brabus ich označuje ako umelecké dielo. Pod kapotou modelu Rolls-Royce Brabus 700 sa nachádza prekopaný 6,7 litrový 12-valcový biturbo motor, z ktorého dostali “brabusáci” výkon až 700 koní s krútiacim momentom 950 Nm. Stovku zvláda za 4,6 sekundy. Maximálna je žiaľ elektronicky obmedzená na 250 km/h.

Interiér vozidla je vyrobený, ako inak, na zákazku. Farba kože, ako aj ďalších častí interiéru je porcelánová. Nechýbajú tu plakety Brabus Masterpiece, ktoré hovoria o jedinečnosti vozidla. Sedadlá sú čalúnené tou najjemnejšou kožou a sú prešívané kontrastnou čiernou niťou. Kožené čalúnenie je doplnené o karbónové detaily, ktoré robia celkový pocit z interiéru ešte jedinečnejší a luxusnejší. Akú bude cena tohto stroja, oficiálne oznámené samozrejme nebolo. Je k dispozícii na požiadanie.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Back to top button