Automobily

Drobný agilný Opel je na scéne už 40 rokov! Mestská Corsa oslavuje

Opel Corsa 40 Years

Malé automobily aj dneska v záplave SUV-čiek či crossoverov hrajú veľkú rolu a zvyšujú predaje automobiliek po celom svete. Predsa len nie každý chce nemotorný veľký ťažký autiak, s ktorým máte problém kdekoľvek zaparkovať a jeho spotreba je väčšinou dvojciferná. Príbeh jedného mestského nemeckého automobilu začal už pred 40-timi rokmi a dnes oslavuje svoje okrúhle výročie. Je to Opel Corsa. Po prvýkrát sa na cestách objavila v roku 1982 a odvtedy je obľúbená medzi 14-stimi miliónmi šťastných majiteľov. Svoje okrúhliny jej stvoritelia oslávia špeciálnou limitovanou edíciou 40 Years.

Opel Corsa najpredávanejším malým automobilom…

Interiér zaujme predovšetkým unikátnym látkovým čalúnením sedadiel, ktoré opäť odkazuje na pôvodný Opel Corsa.

Narodeninový model bude rozoznateľný hneď na prvý pohľad vďaka výraznému červenému laku karosérie s názvom Rekord Red. Toto sfarbenie odkazuje na prvú Corsu, ktorá poctila automobilový svet svojim príchodom v roku 1982. S červeným lakom karosérie príjemne kontrastujú čierne A a B stĺpiky. Pri C-čkovom stĺpiku je do čierna odetá len vrchná časť. Okrem stĺpikov sa do čiernej odejú aj 17-palcové disky či krytky spätných zrkadiel, maska chladiča, logá značky Opel a zadný spojler.

Interiér zaujme predovšetkým unikátnym látkovým čalúnením sedadiel, ktoré opäť odkazuje na pôvodný Opel Corsa. Podobné sfarbenia interiérov boli typické pre automobily z osemdesiatych rokov minulého storočia. Na prístrojovej doske nebudú chýbať plaketa s číslovkou 40, ako aj plaketa, ktorá bude oznamovať poradové číslo vozidla z limitovanej série narodeninového modelu Corsa, v ktorom práve sedíte. Opel vyrobí len 1982 kusov, čo je pochopiteľne odkaz na rok výroby prvého modelu Opel Corsa. V štandardnej výbave narodeninového modelu nájdeme automatické LED-kové osvetlenie, konektivitu pomocou Android Auto či Apple CarPlay, ako aj množstvo bezpečnostných a jazdných asistentov.

Opel Corsa sa za 40 rokov svojej pôsobnosti na svetovom automobilovom trhu zapáčil motoristom natoľko, že sa ho predalo neuveriteľných 14 miliónov kusov. Preto si drží titul najpredávanejšieho malého automobilu na nemeckom trhu. Dokonca Opel Corsa-e sa stal v máji najpredávanejším malým elektrickým modelom na nemeckom trhu. Ak by sme boli zvedavý, za akú sumu bude nemecká značka limitovanú edíciu Opel Corsa 40 Years predávať, budeme musieť svoju zvedavosť ešte krotiť. Zatiaľ nepadla žiadna zmienka o cene modelu a ani o štarte predaja ako aj o rozdelení limitovaného počtu kusov do európskych či mimoeurópskych krajín. Vieme však, že k limitke si budú majitelia môcť prikúpiť štýlové ponožky, ktoré ladia s kockovaným čalúnením sedadiel.

Andrej Bivan

Autá som mal rád už ako dieťa. Nebola značka, ktorú by som nepoznal. Táto láska k autám pretrvala dodnes. Na autá sa mi však už nestačí len pozerať. Chcem v nich sedieť, jazdiť a počúvať ich motor. To je tá najlepšia hudba pre moje uši.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Back to top button