Automobily

Pretekárska Toyota Prius? Znie to ako oxymoron, ale predsa existuje

Toyota Prius 24h Le Mans Centennial GR Edition

Koncept z dielne Gazoo Racing v podobe okruhovej Toyoty Prius naozaj uzrel svetlo sveta. Hoci sa nám pri sledovaní rôznych upútaviek na športový Prius ani nesnívalo, že by Toyota naozaj k tomuto kroku pristúpila, realita nás prekvapila. Toyota predstavuje šporotový Prius 24h Le Mans Centennial GR Edition. Gazoo Racing tak vytvorila naozaj zábavný športový koncept, ktorý sa do výroby asi nedostane, no minimálne poteší ekologicky zmýšľajúcich milovníkov pretekárskych automobilov.

Toyota má azda prvý zábavný Prius…

Toyota Prius 24h Le Mans Centennial GR Edition je veľmi dobre spracovaná a miestami až brutálna.

Toyota Prius 24h Le Mans Centennial GR Edition je zaujímavý vďaka svojmu bodykitu, ktorý môžeme povedať, že je naozaj zábavný. A to sa o Priuse veru veľmi tvrdiť nedalo. Skôr sme ho častovali prídavnými menami ako divný, čudný, dokonca niekedy škaredý… Táto Toyota Prius 24h Le Mans Centennial GR Edition je však veľmi dobre spracovaná a miestami až brutálna. Veľmi by sa jej to hodilo v pretekoch, kde by vôbec nemusela dopadnúť zle.

Automobil dostal predsadený splitter, postranné krídelká, rozšírené lemy blatníkov a nadstavce prahov. Tiež mu nechýba široké krídlo, difúzory, prieduchy, každopádne dostal kopec aerodynamických a športových prvkov. Kapota je karbónová, aby sa zachovala čo najnižšia hmotnosť auta. Koncept Toyota Prius 24h Le Mans Centennial GR Edition stojí na 18-palcových kolesách RAYS, ktoré majú obuté pneumatiky Michelin Pilot Sport 4S s rozmerom 235/50 R18. Športovosť auta podčiarkuje aj pretekársky podvozok a špeciálna sada tlmičov. Či sa koncept Toyota Prius 24h Le Mans Centennial GR Edition dostane aj do výroby je otázne. Podľa nášho názoru by celkom slušne dokázal obohatiť rodinu modelov s označením GR.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button