Motocykle

Nová Vespa GTV! Športová ako nikdy predtým

Vespa GTV

Od svojho debutu v roku 2006 je Vespa GTV predstaviteľkou najčistejšieho klasicizmu v rodine skútrov Vespa, a to vďaka použitiu nízkeho predného svetlometu, tzv. “faro basso”, umiestneného na prednom blatníku a odhalených kovových riadidiel, pripomínajúcich štýl najikonickejších modelov. V roku 2023 prichádza Vespa GTV v úplne revolučnej verzii, ktorá si zachováva potrebnú podobnosť s pôvodnou legendou, ale kombinuje ju s ultramodernou technologickou výbavou a zásadnými športovými úpravami. Výsledkom je mimoriadna kombinácia tradície a moderny, klasiky a odvahy, ktoré sa spájajú v najautentickejšej športovej Vespe všetkých čias.

Vespa GTV ponúkne športový, no autentický štýl…

S výkonom 17,5 kW (23,8 k) sa jedná o najvýkonnejší motor, ktorý bol kedy do Vespy montovaný.

Vespa GTV je poháňaná jednovalcom 300 HPE (High Performance Engine) so štvorventilovým rozvodom, kvapalinovým chladením a elektronickým vstrekovaním. S výkonom 17,5 kW (23,8 k) sa jedná o najvýkonnejší motor, ktorý bol kedy do Vespy montovaný. Nová Vespa GTV sa nesie v znamení športového ducha a zahŕňa výrazné štylistické vylepšenia predstavené pri novom rade GTS, s ešte starostlivejšie spracovanými povrchovými úpravami a kvalitou konštrukcie, ktorá dosahuje doposiaľ nedosiahnuteľné úrovne.

Osvetlenie je teraz plne LED, vrátane charakteristického dolného svetlometu. Nový digitálny panel si zachováva elegantný kruhový tvar a umožňuje využívať funkcie systému konektivity Vespa MIA, ktorý je k dispozícii ako príslušenstvo. Digitálny panel je k riadidlám pripojený pomocou originálneho odsadeného držiaka, ktorý obklopuje odvážne vyzerajúcu hornú kapotáž so zmenšenými rozmermi a zreteľnou závodnou inšpiráciou. Oranžovo sfarbený predný štít, ktorý je k dispozícii ako samostatné príslušenstvo, dodáva Vespe GTV ešte športovejší vzhľad.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

V strede prednej masky je nezameniteľná “kravata” so športovými kaskádovými vložkami, ktorá je doplnená oranžovými detailmi. Nový je tiež dizajn päťlúčových ráfikov kolies, lakovaných matne čiernou farbou s oranžovou grafikou. Ďalším výrazným prvkom Vespy GTV je dvojfarebné jednomiestne sedlo so závodným vzhľadom a zadnou časťou, ktorá je pripravená na inštaláciu pevného krytu farebne zladeného s karosériou pripomínajúceho typické kapotáže závodných Vesp. Kryt je k dispozícii ako samostatné príslušenstvo a je odnímateľný. Sedlo je dostačujúce aj pre dve osoby, ponúka dostatok pohodlného priestoru na sedenie a vyznačuje sa jedinečným vzorom orámovaným kontrastným oranžovým prešívaním. Celkový vzhľad Vespy GTV vyniká matne čiernymi detailmi, ako je rámček predného svetlometu a zadných svetiel, lišty po obvode karosérie, madlo spolujazdca a stúpačky, kryt tlmiča výfuku, spätné zrkadlá, stojan a rámček digitálneho panelu. Nová Vespa GTV je k dispozícii v dvoch farebných prevedeniach Beige Avvolgente Opaco a Nero Convinto s kontrastnou oranžovou grafikou na prednej kapotáži a na bokoch.

Hi-tech vybavenie…

Vespa GTV využíva technológie a odráža cestovateľské nadšenie, ktoré je typické pre najnovšiu evolúciu rodiny Vespa GTS. Táto dokonalá ergonómia Vespy je umocnená jej jazdným komfortom a veľkou karosériou. Sedenie je prirodzené a umožňuje úplnú kontrolu nad skútrom a absolútne pohodlie aj pri jazde na dlhé vzdialenosti. Pohodlie a praktickosť podčiarkuje nový bezkľúčový systém, ktorý umožňuje zapnúť zapaľovanie bez použitia bežného kľúča. Klasické zapaľovanie bolo nahradené praktickým spínačom. Pre naštartovanie skútra ho stačí stlačiť a otočiť do polohy ON. Motor sa spúšťa obvyklým spôsobom, tlačidlom umiestneným na pravom bloku ovládacích prvkov.

Použitie nového LCD displeja umožňuje zobraziť celý rad informácií o jazde (maximálna rýchlosť, priemerná rýchlosť, aktuálna spotreba, priemerná spotreba, dojazd a stav nabitia batérie), rovnako ako všetky oznámenia týkajúce sa hovorov, správ a hudby, ak je skúter pripojený k smartfónu pomocou VESPA MIA. Navyše je táto Vespa vybavená USB portom umiestneným v úložnom priestore v prednej časti, zatiaľ čo priestranný priestor pod sedlom je opatrený podložkou. Pokiaľ ide o bezpečnosť, GTV je štandardne vybavená elektronickou kontrolou trakcie ASR a protiblokovacím systémom ABS.

Zdroj: Tlačová správa LivePR s.r.o., FaberMoto SK s.r.o.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button