Automobily

Viete ako vyzerá splnený americký sen? Mansory vám to ukáže

Mansory Cadillac Escalade

Nemecký svetoznámy úpravca Mansory sa pustil do amerického opulentného luxusného SUV Cadillac Escalade. Tento americký, už bez tak luxusný, automobil, dostal naozaj extravagantné úpravy tak, ako sme pri Mansory zvyknutí. A veru, poriadne sa mu nový bodykit hodí. Vyzerá ako splnený americký sen na európsky spôsob. A čo je asi najbrutálnejším detailom obrovského automobilu upraveného dielňou Mansory? Podľa nás sú to jeho 26-palcové disky.

Mansory vylepšilo americkú luxusnú klasiku…

Pod kapotou amerického modelu Cadillac Escalade, ktorý prešiel úpravami od Mansory, tlčie obrovské  6,2 litrové srdce s výkonom 461 koní a krútiacim momentom 650 Nm.

Cadillac Escalade dostal od nemeckého úpravcu mnoho karbónových dielov a doplnkov. Môžeme začať s vymenovávaním: splitter, dekory masky, lemy blatníkov, kryty spätných zrkadiel, nasávacie otvory na kapote (resp. ich imitácia), ventilačné otvory na C a D stĺpikoch (opäť imitácia) ako aj zadný spojler predlžujúci líniu strechy či výrazný difúzor zadného nárazníku, do ktorého sú vsadené štyri okrúhle koncovky výfukového systému Mansory, ktorý dodáva automobilu naozaj neskutočný brutálny hlboký zvuk.

Ako sme už vyššie spomenuli, špecialitkou modelu sú obrovské 26-palcové kolesá v čiernej farbe s označením FD.15, ktoré sú obuté do pneumatík 295/30 R26. Kolesá krásne vypĺňajú podbehy a perfektne sa automobilu hodia hoci ich dizajn je veľmi futuristický či nezvyčajný. Interiér ponúkne majiteľovi špeciálneho Cadillacu Escalade od Mansory upravený volant, kombinujúci tmavohnedé čalúnenie prístrojovej dosky so svetlým kontrastným čalúnením sedadiel. Samozrejme ani vo vnútri auta nechýbajú karbónové dekory, koberčeky s logom Mansory či ďalšie drevené doplnky z exotického dreva. Okrem toho Cadillac Escalade vo svojej najvyššej výbave ponúkne množstvo doplnkov, ktoré prináležia triede luxusných SUV-čiek.

Pod kapotou prémiového amerického modelu Cadillac Escalade, ktorý prešiel úpravami dielne Mansory, tlčie obrovské srdce (všetko je na tom aute obrovské) v podobe 6,2 litrového osemvalcového agregátu s výkonom 461 koní a krútiacim momentom 650 Nm. V blízkej budúcnosti však značka rozmýšľa nad úpravou vrcholového prevedenia modelu Cadillac Escalade s označením V-Series, ktorý je dnes najsilnejším v ponuke a poskytuje svojmu majiteľovi výkon až 691 koní s krútiacim momentom 885 Nm. Na to sa veru poriadne tešíme. A čo nás teší najviac, že na cestách ešte stále jazdia autá s poriadnymi motormi.

Andrej Bivan

Autá som mal rád už ako dieťa. Nebola značka, ktorú by som nepoznal. Táto láska k autám pretrvala dodnes. Na autá sa mi však už nestačí len pozerať. Chcem v nich sedieť, jazdiť a počúvať ich motor. To je tá najlepšia hudba pre moje uši.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button