Automobily

Postapokaliptický off-road za 220 000 dolárov! To je Jeep Gladiator od Apocalypse 6×6

Jeep Gladiator by Apocalypse 6x6

O rôznych upravených postapokaliptických automobiloch sme si už na stránkach nášho portálu čo-to popísali. Avšak s takouto brutalitou sme sa dosiaľ nestretli. Najnovší americký prírastok do rodiny únikových automobilov je špeciálne upravený Jeep Gladiator, ktorý si do parády vzala spoločnosť Apocalypse 6×6. Už z mena úpravárenskej dielne je jasné, aké modely spod rúk jej technikov vychádzajú. Výnimkou nie je ani Jeep Gladiator, ktorý stojí na šiestich kolesách a veru zľaknete sa ho skôr terén ako on terénu. Posúďte sami.

Apocalypse 6×6 sa na nedostatok objednávok nesťažuje…

Model Jeep Gladiator Hellfire, ktorý môžete vidieť aj na fotkách, ponúka tú najsilnejšiu možnú variantu a to motor Hellcat V8 s objemom 6,2 litra a výkonom 750 koní.

Americká spoločnosť Apocalypse 6×6 so sídlom na slnkom zaliatej Floride, využíva ako základ pre svoje divoké prestavby modely Jeep Gladiator či Dodge RAM. My sa pozrieme na úpravy, ktoré spoločnosť predviedla na základe pick-upu Jeep Gladiator. Schválne hovoríme o prestavbách v množnosm čísle. Apocalypse 6×6 ich má na svedomí hneď niekoľko. Konkrétne ponúka úpravy s označeniami Hellfire, Doomsday a Sinister 6. Ich hlavným rozdielom je spracovanie úložného priestoru.

Automobil, ktorý môžete s úžasom obdivovať aj na fotografiách, je Jeep Gladiator Hellfire. Konkrétne tento stroj sa na platforme eBay predal za neuveriteľných 220 000 amerických dolárov. Každopádne, je to jedinečný stroj a ako už vieme, za jedinečnosť sa platí. Predstavme si však možnosti, ktoré záujemcom o postapokaliptické stroje ponúka floridská spoločnosť Apocalypse 6×6. Pod kapotou upravenej trojice modelov Jeep Gladiator Hellfire, Doomsday a Sinister 6 môže pracovať hneď trojica agregátov. Turbodiesel, Hemi 392 alebo Hellcat. Od zvoleného pohonného ústrojenstva sa odvíja aj cenovka danej úpravy v rozmedzí od 150 do 200 000 dolárov. Model Jeep Gladiator Hellfire, ktorý môžete vidieť aj na fotkách, ponúka tú najsilnejšiu možnú variantu a to motor Hellcat V8 s objemom 6,2 litra a výkonom 750 koní.

Prečo však tento model stál ešte o 20 000 dolárov viac? Odpoveď je jednoduchá. Za všetko môže podoba s modelom Tesla Cybertruck. Namiesto štandardnej masky chladiča dostal Hellfire masku s integrovanou svetelnou lištou “Oculus Tron”. Ďalej sa môže pochváliť aj dvojicou červených ťažných hákov, bočnými schodíkmi, novým rámom čelného skla, zosilnenými tlmičmi a samozrejme skutočným pohonom všetkých šiestich kolies. Hovoríme o skutočnom pohone 6×6 preto, lebo niektoré z úprav aj napriek šiestim kolesám, ponúkajú náhon len na štyri z nich.

Apocalypse 6×6 samozrejme s dvadsaťtisícovým príplatkom nekončí. Kto chce mať svoj automobil ešte unikátnejší, môže si doobjednať také vychytávky ako nočné videnie, 40-palcové pneumatiky, paket prispôsobený na prevoz vodného skútra, alebo aj 12,1-palcový infotainment v kabíne postapokaliptického stroja. Ak by sme si mysleli, že takéto okázalé drsné a nezmyselné stroje nemajú na svete záujemcov, veru mýlili by sme sa. Vďaka americkej megalománii sa spoločnosť Apocalypse 6×6 na nedostatok roboty nesťažuje. Nakoniec, aj my sa tešíme, že sú spoločnosti, ktoré sa stále neboja vytvárať brutálne silné, smädné, hlučné stroje, ktoré sa vyškriabu aj do tých najnehostenejších oblastí a k tomu ešte aj perfektne vyzerajú.

Ján Ondrovčík

Motoristická žurnalistika nie je len prácou. Je poslaním. Je plná nových podnetov, informácií, skúseností. Je ľahké sa stratiť v množstve informácií no o to ťažšie je sa v nich vyznať. Ja sa snažím byť odborníkom na automobily, motocykle a motorizmus ako celok.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button