Automobily

Ken Block má nové Audi RS e-Tron GT na každodenné vozenie

Audi RS e-Tron GT Ken Block

Spolupráca jazdca, podnikateľa a baviča Kena Blocka so značkou Audi naberá na obrátkach. Len pred pár dňami sa Ken Block pochválil novým “služibným” automobilom na každodenné využitie. Je ním zľahka upravené Audi RS e-Tron GT, ktoré sa odelo do snehobielej farby a dostalo niekoľko vylepšení.

Spolupráca s Audi naberá na obrátkach…

S poslednou novinkou Audi vo svojej garáži sa Ken Block šialenosti robiť nechystá. Jeho snehobiele Audi RS e-Tron GT bude takzvaným “služobným” vozidlom na bežné každodenné jazdenie.

Minuloročná informácia o začatí spolupráce medzi Kenom Blockom a Audi nás na jednej strane prekvapila, no na druhej strane aj veľmi potešila. O jeho novom Gymkhana stroji sme vás už na našich stránkach informovali. Dnes si predstavíme ďalšiu Audinu z garáže Kena Blocka. Americký jazdec bude nielen jazdiť na elektrických špeciáloch spod nemeckých štyroch kruhov, ale dokonca sa aj aktívne podieľa na ich tvorbe. My sa tešíme hlavne na jeho divoké videá, v ktorých bude s novými Audinami gumovať asfalt, lietať či jazdiť šialenou rýchlosťou tam, kde by sa bežný jazdec mal strach so svojim automobilom vôbec dostať.

S poslednou novinkou Audi vo svojej garáži sa však Ken Block šialenosti robiť nechystá. Jeho snehobiele Audi RS e-Tron GT bude takzvaným “služobným” vozidlom, ktoré bude používať na bežné každodenné jazdenie. Súrodenec Porsche Taycan zaujme hneď na prvý pohľad už spomenutou matnou bielou farbou karosérie, ktorú mu poskytla prémiová fólia. NA nej sa nachádzajú čierne detaily, vďaka ktorým v kombinácii s bielou fóliou pôsobí automobil ako Stormtrooper z filmu Star Wars.

Spod blatníkov vytŕčajú do biela lakované kolesá, na každej náprave iný pár. Kolesá a ich kombináciu, si v hlasovaní na Instagrame zvolili fanúšikovia Kena Blocka. Na zadnej náprave sa tak ocitli šesťlúčové kolesá NGO a na prednej náprave zakotvili disky Rotiform Aerodisc, ktoré boli pre toto Audi RE e-Tron GT vyrobené na zákazku. Kolesá sú obuté do pneumatík TOYO Celsius. Automobil dostal tiež strešný nosič, do ktorého si Ken Block ukryl svoj snowboard s výbavou na zimné radovánky na svahoch.

Ak by sme čakali, že Ken Block nechal konštruktérov poladiť aj pohonné ústrojenstvo, čakali by sme márne. Automobil ponúkne štandardnú konfiguráciu s dvojicou elektromotorov so spoločným výkonom 440 kW s možnosťou krátkodobého zvýšenia na 475 kW. Krútiaci moment je 830 Nm. Z nuly na stovku dokáže automobil zrýchliť za zhruba 3 sekundy a jeho maximálna rýchlosť sa zastaví na hodnote 250 km/h. Ked Block sa so svojim novým prírastkom do svojej automobilovej rodiny pochválil aj na sociálnych sieťach. Video z predstavenia svojho nového automobilu svetu si môžete pozrieť aj na našej stránke, priamo tu.

Zdroj: Official Ken Block YouTube Channel

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button