Info

Pocta charizmatickému jazdcovi od Hoonigan. Ken Block ostane navždy v našich srdciach

Ken Block Tribute

Začiatok tohto roka poznačila veľmi smutná správa. Do automobilového neba odišiel charizmatický jazdec, showman, podnikateľ, zakladateľ spoločnosti DC Shoes, hlavný protagonista divokých videí Gymkhana, driftový kráľ Ken Block. Osudnou sa mu stala nehoda pri jazde na snežnom skútri v oblasti Mill Hollow. Druhý januárový deň tohto roku sa tak zapíše do čiernej motoristickej kroniky. Na Kena Blocka nezabudneme a vzdať mu česť sa rozhodli aj členovia spoločnosti Hoonigan, ktorí si pretekársku legendu pripomenuli na svojom YouTube kanáli videom “Ken Block Tribute Video and Update, from th Hoonigans”, v ktorom ponúkajú divákom pohľad na kariéru jazdca, ako aj zákulisné a neodpublikované zábery či momentky zo života.

Instagram Ken Block

Ken Block si získal masy aj vďaka svojej skromnosti…

Charizmatický, vždy usmiaty jazdec, prekypujúci dobrou náladou nás však žiaľ nečakane opustil po tragickej nehode na snežnom skútri začiatkom roka.

Meno Ken Block si azda každý z nás spojí predovšetkým s rally či divočinami za volantom športových automobilov z videí Gymkhana. Venoval sa tiež jazde na skejte, snowboarde, motorke či snežnom skútri. Aj napriek veľkému obdivu miliónov nadšencov, ako aj vďaka veľkým úspechom v podnikaní, ostal Ken Block skromným a bezprostredným človekom. Tento charizmatický a vždy usmiaty jazdec, prekypujúci dobrou náladou nás však žiaľ nečakane opustil po tragickej nehode práve na snežnom skútri 2.1.2023. Počas svojej kariéry spolupracoval so značkami Subaru, Ford či Audi a osedlával ich stroje.

Instagram Ken Block

Na YouTube kanáli sa objavilo video, ktoré vzdáva hold zosnulej legende. Tím Hoonigan, s ktorým Ken Block dlhé roky spolupracoval, priniesol informácie o ďalších plánoch ako aj krátky zostrih pôsobivých momentov zo života Kena Blocka, ktoré nám majú pripomenúť jeho výnimočnosť. Nechýbajú ani pohľady do zákulisia ako zostrih z práce a rodinného života tohto veľmi ľudského a stále pozitívne naladeného človeka. Tím Hoonigan navyše potvrdil, že toto video budú postupne nasledovať ďalšie, na ktorých sa momentálne pracuje.

Zdroj: Hoonigan Official YouTube Channel

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button