Automobily

Je to oficiálne! Aston Martin DBS 770 Ultimate sa predstavuje svetu v plnej kráse

Aston Martin DBS 770 Ultimate

Len prednedávnom sme ukázali, ako sa novinka Aston Martin DBS 770 Ultimate poodhaľuje svetu. Dnes prichádza na svetlo sveta v celej svojej kráse. Ako to už niekoľko tajomných fotiek naznačovalo, model Aston Martin DBS 770 Ultimate je naozaj nádherným umeleckým dielom postaveným na štyroch kolesách. Ak vezmeme do úvahy, že edícia je striktne limitovaná a je poslednou s divokou benzínovou V12-stkou bez elektrifikácie pod kapotou, musíme len povedať, že tento stroj si získal nielen naše srdce, ale aj srdcia všetkých milovníkov revu motora a šialenej rýchlosti. Tipnite si, čo asi znamená 770-ka v jeho názve…

Najrýchlejší Aston Martin z rodiny DBS…

Interiér automobilu ponúkne dokonale vyvážené športové prvky s eleganciou hodnou britského aristokrata.

Pri pohľade na tento britský tradičný športiak sa nevieme rozhodnúť, ktorú jeho časť predstavíme ako prvú. Tak zovňajšok, ako aj vnútro či motor si zaslúžia náš obdiv. Predstavme si teda najskôr srdce aristokratického športiaku. Základom modelu Aston Martin DBS 770 Ultimate je dvakrát prepĺňaný 5,2 litrový dvanásťvalec, ktorého výkon je 770 koní a krútiaci moment 900 Nm. Oproti súrodencovi Superleggera je jeho výkon vyšší o 45 koní, čo ho robí najvýkonnejším Aston Martinom z rodiny DBS v histórii značky. Tento výkon dosiahli konštruktéri vďaka upravenému nasávaniu, zapaľovania či tlaku vzduchu. Modelu nechýba samosvorný diferenciál. O prenos sily na zadný pár kolies sa stará osemstupňový automat ZF.

Limitovaná edícia modelu Aston Martin DBS 770 Ultimate je, ako sme už spomenuli, najvýkonnejšia a najrýchlejšia z modelov Aston Martin z rady DBS. Jeho maximálny rýchlosť dosahuje hodnotu 340 km/h. Výkonnejším je už len elektrifikovaný hypersport Aston Martin Valkyrie. Aby mohol dosahovať model Aston Martin DBS 770 Ultimate tak vysokých rýchlostí ako aj poskytovať tak veľký výkon, technici museli na ňom poriadne zapracovať. Vylepšili riadenie, ktoré má lepšiu odozvu ako aj reakcie. Kalibráciou prešiel adaptívny podvozok (ADS). Niektoré komponenty podvozku museli byť kvôli výkonu zosilnené. Z rýshlosti do pokoja dostávajú športiak Aston Martin DBS 770 Ultimate karbón-keramické brzdy s priemerom 410 mm vpredu a 360 mm vzadu.

Dizajnéri spravili z limitovanej edície modelu Aston Martin DBS 770 Ultimate jedinečný model, ktorý bude v ponuke Aston Martin ako aj na ceste ľahko identifikovateľný. Dostal výrazný predný splitter, novú kapotu s odvetrávaním, množstvo karbónových doplnkov či nový prepracovaný zadný difúzor. Do priestoru pod blatníkmi dokonale zapadli 21-palcové disky kolies obuté do pneumatík Pirelli P Zero s rozmermi 265/35 R21 vpredu a 305/30 R21 vzadu.

Interiér automobilu ponúkne dokonale vyvážené športové prvky s eleganciou hodnou britského aristokrata. Nádherným, doslova až umeleckým doplnkom sú karbónové pádla pod volantom, ako aj kožené čalúnenie sedadiel kožou Alcantara. Dokonale do interiéru zapasujú aj ďalšie farebné prevedenia dekorov, ktoré na jednej strane kontrastujú so sedadlami, no na druhej strane splývajú s ostatnými časťami vnútrajšku modelu Aston Martin DBS 770 Ultimate. Jedinečným doplnkom každého modelu limitovanej edície je plaketa s poradovým číslom vozu v danej sérii.

Aston Martin vďaka svojej divízii Q ponúka pre svoju limitku aj množstvo personalizácii, aby každý model z limitky mohol byť svetovým unikátom. Limitovaná edícia bude zložená zo 499 kúskov z ktorých 300 bude s karosériou kupé a 199 v otvorenom prevedení Volante. A cena? Na tú sa záujemca o tento model nepýta. A nevieme ju žiaľ ani my…

Andrej Bivan

Autá som mal rád už ako dieťa. Nebola značka, ktorú by som nepoznal. Táto láska k autám pretrvala dodnes. Na autá sa mi však už nestačí len pozerať. Chcem v nich sedieť, jazdiť a počúvať ich motor. To je tá najlepšia hudba pre moje uši.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button