Automobily
Trendy

Omladzovacia kúra po štyroch rokoch. Volkswagen T-Roc prešiel premenou

Volkswagen T-Roc

Populárny crossover koncernu Volkswagen s menom T-Roc prechádza omladzovacou kúrou. Automobil, ktorého sa predalo od roku 2017 už viac ako milión kusov, dostal decentné úpravy tak zovňajšku, ako aj svojho vnútrajšku. Dizajnéri nezabudli ani na jeho športovú verziu či verziu hore bez.

Zmeny neobišli ani T-Roc R-Line či kabriolet…

Pod kapotou bude mať záujemca o mestský crossover Volkswagen T-Roc na výber trojicu zážihových a dvojicu vznetových agregátov.

Hneď na prvý pohľad je viditeľná zmena masky chladiča, nárazníkov ako aj LED svetlometov. Nie však radikálna zmena, ale skôr decentná, konzervatívnejšia. LED svetlomety sa na automobile nachádzajú už v základnej výbave. Zadné svetlá sa odeli do temna. Dizajnéri ich oproti predchodcovi o niečo viac zatmavili. Tento dizajnový počin robí zadnú časť vyspelejšou. V príplatkovom balíku nájdu záujemci o mestský crossover T-Roc aj LED Matrix svetlomety, tiež osvetlenú lištu mriežky chladiča, ktorá podľa nás ale že vôbec tomuto automobilu, ani žiadnemu inému Volkswagenu nepasuje, či nové zadné smerovky s dynamickým ukazovateľom smeru ala Audi. Nechýbajú ani nové 17 či 19-palcové disky kolies.

Vynovený Volkswagen T-Roc prinesie aj výbavu navyše. Základom ostáva klasický T-Roc. Za príplatok budú k dispozícii výbavy Life, Style a R-Line. Style a R-Line dostane navyše nový dizajnový Black Style paket, v ktorom sa nachádzajú štýlové čierne doplnky ako napríklad čierne disky, zatmavené sklá, C-stĺpiky s uhlíkovým dekorom či špecifické 18-palcové disky. R-Line dostane okrem toho aj špecifické nárazníky, ktoré pôsobia ešte športovejšie. Vo vnútri ponúkne aj športové sedadlá.

Omladený Volkswagen T-Roc dostal v základe aj digitálny prístrojový štít, ktorého uhlopriečka môže rásť v závislosti od ochoty priplatiť si zo strany zákazníka. Prístrojová doska je osadená digitálnym panelom ako aj displejom infotainmentu. Veľkosť displeja je opäť priamo úmerná výške výbavy a teda v základe si budete môcť ťukať po displeji s uhlopriečkou 6,5-palca, vo vyššej výbave s uhlopriečkou 8-palcov a v najvyššej výbave až na 9,2-palcovom displeji. Infotainment je postavený na tretej generácii modulárnej platformy pre informačno-zábavný systém MIB3. Na prianie bude možné integrovať aj funkcie Android Auto a Apple CarPlay. V dolnej časti stredového panelu sa nachádza dotykové ovládanie klimatizácie. Teplota a sila ofukovania, ako aj ďalšie voľby bude možné nastavovať vďaka dotykovým plochám.

V štandarde ponúkne omladený Volkswagen T-Roc aj množstvo jazdných asistentov či nových materiálov, ktoré sme v predchádzajúcej verzii buď nemali v základe, alebo nemali vôbec. Prístrojová doska, ako aj ostatné obloženia interiéru, je mäkšia. Výplne dverí dostali tkaninové dekory alebo umelú kožu. V základnej výbave sa dokonca konečne nachádza aj multifunkčný volant. Za príplatok majitelia dostanú aj systém asistovanej jazdy IQ.Drive Travel Assist, tiež adaptívny tempomat, Side Assist či inteligentný parkovací systém.

Pod kapotou bude mať záujemca o mestský crossover Volkswagen T-Roc na výber trojicu zážihových a dvojicu vznetových agregátov. Všetky pohonné jednotky sú spárované buď so šesťstupňovým manuálom, alebo so sedemstupňovým dvojspojkovým automatom DSG. Ponuka začína 1,0 litrovým benzínovým trojvalcom 1.0 TSI s výkonom 81 kW. Dvojica štvorvalcových TSI motorov začína na 1,5 litrovom agregáte s výkonom 110 kW a pokračuje k dvojlitrovému s výkonom 140 kW. Naftové TDI motory reprezentuje dvojlitrový štvorvalec s výkonmi 85 a 110 kW. Vrcholový Volkswagen T-Roc R ponúkne najvýkonnejší motor s výkonom až 221 kW. Kabriolet bude skombinovaný jednolitrom, alebo menším 1,5 litrovým štvorvalcom TSI. Štvorkolka 4Motion bude skombinovaná so 110 kW TDI-čkom, alebo 140 kW benzínovým dvojlitrom či najsilnejším modelom T-Roc R.

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button