Automobily

Omladený Jeep Renegade predstavený! S modernejším interiérom pripravený na objednávky

Jeep Renegade

Jeep Renegade dostal pre aktuálny modelový rok 2024 zaujímavú aktualizáciu. Výrobca sa primárne stará o dnes už trochu zaprášený interiér. Teraz ponúka moderný infotainment s 10,25-palcovým digitálnym prístrojovým štítom, 10,1-palcovým dotykovým displejom infotainmentu a bezdrôtovým pripojením Apple CarPlay a Android Auto.

Jeep už naozaj potreboval omladiť svoj infotainment…

Pomocou hlasového ovládania Alexa od Amazonu možno napríklad zistiť počasie na trase alebo polohu najbližších parkovacích miest či dostupných nabíjacích staníc.

Nový displej informačno-zábavného systému je nielen o 40 percent väčší ale aj hardvér je vraj 5-krát rýchlejší. Systém je navyše plne prepojený a zaisťuje, že budete stále v kontakte s digitálnym svetom okolo vás. Vďaka možnosti 4G pripojenia na internet, systém podporuje aj bezdrôtové aktualizácie. Na palube sa nachádzajú aj porty USB-A a USB-C.

Pomocou hlasového ovládania Alexa od Amazonu možno napríklad zistiť počasie na trase alebo polohu najbližších parkovacích miest či dostupných nabíjacích staníc. Po pripojení aplikácie Jeep k vozidlu dôjde k synchronizácii a komunikácii medzi aplikáciou a vozidlom automaticky. Dvere vozidla je možné otvárať alebo zatvárať a svetlá zapínať prostredníctvom aplikácie.

Mechanicky je nový Jeep Renegade naďalej poháňaný 1,5 litrovým Turbo e-Hybrid ústrojenstvom, ktoré produkuje 130 koní s maximálnym krútiacim momentom 240 Nm a je spojené so 7-stupňovou DSG prevodovkou. Nad ním je známa 240 koňová 4xe plug-in hybridná verzia s pohonom všetkých kolies a systémom Selec-Terrain. S novým modelovým rokom však kompaktný Jeep dostáva novú kalibráciu motora a batérie v e-Hybrid aj v 4xe verzii, ktorá v kombinácii s novými 18-palcovými kolesami a pneumatikami triedy A+ znižuje spotrebu paliva a CO2 , vďaka čomu by sa emisie mali zlepšiť až o 5 percent.

Prepracovaný Jeep Renegade sa bude dať čoskoro objednať s cenovkou od 30 800 eur (na nemeckom trhu). To znamená, že základná cena sa tak zvyšuje o 1 500 eur v porovnaní s minuloročným modelom, ktorý bol dostupný s e-hybridným motorom vo výbavove „Longitude“ za cenu 29 300 eur.

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button