Motocykle

Pozrite si novú edíciu Moto Morini X-Cape 650 Black Ebony

Moto Morini X-Cape 650 Black Ebony

Talianska značka motocyklov Moto Morini v čínskom vlastníctve je jednou z tých, o ktorých sme hovorili pri viacerých príležitostiach. Dokonca sme Moto Morini X-Cape 650 mali možnosť aj otestovať v našej redakcii. Od znovuzrodenia značky pod čínskymi krídlami uviedla na trh táto značka množstvo nových modelov, najmä v Európe a Ázii. X-Cape 650 je pravdepodobne jej najobľúbenejším modelom, ktorý sa dobre zaradil do segmentu adventúriek strednej hmotnosti. Aby spravila taliansko-čínska značka ešte viac pre svojich fanúšikov, Moto Morini vydalo zaujímavú edíciu modelu X-Cape 650 s názvom Black Ebony.

Moto Morini chce zaujať väčšie množstvo motorkárov…

Moto Morini vnáša do modelu X-Cape množstvo moderných technológií.

Keď už hovoríme o segmente adventúr strednej váhy, v súčasnosti mu dominujú modely ako Yamaha Tenere 700, Aprilia Tuareg 660 a KTM 890 Adventure. Moto Morini X-Cape 650, ktorý nechce zostať pozadu, využíva stále úctyhodnú, no trochu zastaralú konštrukciu. Je poháňaný kvapalinou chladeným, paralelným dvojvalcom. S výkonom 60 koní je to v porovnaní so svojimi súpermi v segmente taký diétnejší výkon.

Moto Morini vnáša do modelu X-Cape množstvo moderných technológií. Motorka dostala brzdový systém Brembo doplnený o ABS Bosch. ABS je možné zapnúť a vypnúť v závislosti od terénu. Čo sa týka odpruženia, je vybavená plne nastaviteľnou vidlicou Marzocchi a zadným monoshockom. Moto Morini X-Cape zaisťuje dostatočnú trakciu na ceste aj v teréne a to aj vďaka vypletaným ráfom kolies s pneumatikami Pirelli Scorpion Rally STR s hrubšou vzorkou.

Pokiaľ ide o cestovné doplnky, X-Cape je pripravený vyraziť aj na dlhšie vzdialenosti vďaka veľkému nastaviteľnému čelnému sklu. Jeho plnofarebný sedempalcový displej integruje systém monitorovania tlaku v pneumatikách a ponúkne spárovanie smartfónu pomocou Bluetooth pre pohodlie na cestách. Vlastná aplikácia umožňuje zrkadlenie obrazovky, vďaka čomu majú jazdci ľahký prístup k navigačným aplikáciám.

Edícia Moto Morini X-Cape Black Ebony z roku 2024 sa odlišuje od základného modelu vďaka kompletnej čiernej farbe, ktorá motorke dodáva nádych nenápadnej elegancie. Šedý akcent zvýraznený športovým červeným pruhom dodáva kontrast bočnej časti nádrže. Okrem toho je možné X-Cape vylepšiť a prispôsobiť pomocou rôznych voliteľných doplnkov od ochrany podvozku až po príslušenstvo na batožinu.

Pokiaľ ide o ceny a dostupnosť, Moto Morini hovorí, že edícia Black Ebony modelu X-Cape 650 je k dispozícii prostredníctvom siete predajcov Moto Morini v celej Európe. To znamená, že hoci na svojej webovej stránke neuvádza ceny, predajcovia tejto značky vám ich povedia v prípade záujmu. Štandardný X-Cape 650 sa aktuálne predáva za zhruba 7 290 eur v základe.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button