Automobily

Obrovská hranatá raketa s neskutočnou silou

Brabus 900 Rocket Edition

G-čkový Mercedes je jednoducho kultový stroj. Je robustný, nebojácny, silný. Ak sa však označenie “G” skríži so značkou Brabus, výsledok je ohromujúci. Najnovší počin spoločnosti Brabus je prekopaný Marcedes AMG G63. Jeho meno je Brabus 900 Rocket Edition. Je to doslova raketa, ktorá dokáže odpáliť z nuly na stovku za 3,7 sekundy!

S obmedzenou maximálnou rýchlosťou…

Brabus 900 Rocket Edition dokáže vystreliť z nuly na stovku len za 3,7 sekundy.

Srdcom hranatého svalnatého nemeckého mastodonta je modifikovaný motor AMG 63. Brabus pôvodný 4,4 litrový zážihový osemvalec prekopal a dostal z neho výkon 662 kW s krútiacim momentom 1250 Nm. Je to sila. Vďaka upravenému agregátu dokáže Brabus 900 Rocket Edition vystreliť z nuly na stovku len za 3,7 sekundy. Jeho maximálna rýchlosť je žiaľ elektricky obmedzená na 280 km/h. Je však očividné, že by hravo zvládol rýchlosti presahujúce 300 km/h. Jeho najväčším problémom sú v tomto prípade pneumatiky, ktoré by zvládli jeho ohromnú silu.

Motor hranatej rakety je spojený s deväťstupňovou automatickou prevodovkou. Svojou silou roztáča samozrejme všetky štyri kolesá. Možno vás zaujíma, akú kombinovanú spotrebu oficiálne úpravca pri tomto automobile udáva. “Len” 14,4 litra na 100 km je údaj, ktorý má možno trošku uchlácholiť ekoaktivistov. V realite sa však na takomto automobile na spotrebu nejazdí.

Ďalšou špecialitkou drsného stroja Brabus 900 Rocket Edition nie je len špecificky vyladené zavesenie kolies, ale aj samotné kolesá, ktoré narástli na 24-palcov a dostali zaujímavý aerodynamický dizajn. Ich obuvou sú pneumatiky s rozmerom 295/30 vpredu a 355/25 vzadu. Nemecká raketa sa bude predávať len v dvoch farebných prevedeniach, čiernom “Signature Black” a šedom “Stealth Grey”.

Brabus má v pláne vytvoriť len malú limitovanú edíciu 25 exemplárov. Cena jedného takéhoto stroja bude štartovať na čísle 571 270 eur. Samozrejme, každý majiteľ si môže nadiktovať, čo všetko navyše by mohol jeho exemplár dostať. Cena v takomto prípade môže siahať až do sedemciferných čísel.

Ján Ondrovčík

Motoristická žurnalistika nie je len prácou. Je poslaním. Je plná nových podnetov, informácií, skúseností. Je ľahké sa stratiť v množstve informácií no o to ťažšie je sa v nich vyznať. Ja sa snažím byť odborníkom na automobily, motocykle a motorizmus ako celok.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button