Technika

Nový vietor v dizajne LADY. Prináša francúzsky pôvab a šarm!

Nový šéfdizajnér značky LADA

Ruská značka LADA za posledných desať rokov urobila veľký skok dopredu nie len čo sa kvality automobilov týka ale aj čo sa týka otázky dizajnu. A práve na poste šéfdizajnéra doterajšieho šéfa Steva Mattina, strieda nová posila ruského tímu a to Jean-Philippe Salard. Francúzsky dizajnér, pôsobiaci dosiaľ v službách viacerých značiek skupiny Renault, prijal novú výzvu a posnaží sa priniesť francúzsky šarm ruskému gigantu AvtoVAZ.

Jean-Philippe Salard pracoval ako šéfdizajnér značk Dacia v rumunskej Bukurešti. Vďaka nemu modeli Dacia vyzerajú tak, ako ich poznáme z našich ciest. Jeho práca posunula Daciu do vyšších sfér, aspoň čo sa dizajnu týka. Svoje poslanie tu však naplnil a preto prijal ponuku ruského giganta, ktorý spolieha na jeho zručnosti.

Ex-šéfdizajnér LADY nebol žiadne Bé-čko…

Steve Mattin stojí za dizajnom Volva XC60 ako aj Maybachu či Mercedesu SLR McLaren..

Odchádzajúci šéf-dizajnér bližšie nešpecifikoval jeho dôvody na odchod. LADA potvrdila len toľko, že sa jedná o jeho osobné dôvody. Z AvtoVAZ však neodchádza nadobro. Naďalej tu bude pracovať na pozícii poradcu. Z jeho predchádzajúcich pôsobísk stoja za zmienku roky práce v značkách ako Volvo či Mercedes. Stojí za dizajnom Volva S60/V60 a XC60 ako aj vznikom Maybachu 57/62 či kultového Mercedesu SLR McLaren.

Nový šéfdizajnér značky LADA, Jean-Philippe Salard navrhoval vozidlá Dacia, z ktorých mu vďačí a momentálny dizajn hlavne Duster druhej generácie ako aj tretia generácia Logana a Sandera. Popri tom pracoval aj na SUV-čku Renault Arkana. Pred pôsobením v Dacii sa realizoval v značke Renault Samsung.

Jeho prvé dizajnérske počiny však na seba ešte počkajú. Posledné chystané modely LADA Largus kombi facelift a modernizovaná Vesta dostali ešte naposledy dizajn od odchádzajúceho šéfdizajnéra Steva Mattina. Sme úprimne zvedaví, akým smerom sa v budúcnosti uberie nový dizajnový jazyk, ktorý si pre LADU pripraví francúzsky dizajnér Jean-Philippe Salard.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button