Automobily

Indicko-zimbabwský hyperšport? Je to realita!

Naran Hyper Coupe

Za posledné roky sme mali možnosť  vidieť mnoho exotických športiakov z krajín, kde by sa o automobilovom priemysle na prvý pohľad hovorilo len ťažko. Aj napriek tomu však tieto krajiny ponúkli prepracované športiaky, ktoré zdobia zbierky tých najbohatších kolekcionárov automobilov. Opäť sme však dostali informáciu, ktorá nám doslova vyrazila dych. Nová indicko-zimbabwská spoločnosť vypustila do sveta odvážne fotografie ešte odvážnejšieho hyperšportu s názvom Naran Hyper Coupe. Táto exotická raketa má výkon 1000 koní a prvé exempláre sa k novým majiteľom majú dostať už v roku 2022.

Z nuly na tristovku za 16 sekúnd…

Vďaka upravenému päťlitrovému agregátu a ľahkej uhlíkovej karosérií je Naran Hyper Coupe neskrotným trhačom asfaltu.

Spoločnosť Naran Automotive patrí indicko-zimbabwskému podnikateľovi Ammerhovi Naranovi, ktorý však na svojich automobiloch vonkoncom nepracuje sám. Ponuku na spoluprácu s jeho firmou prijali esá automobilizmu ako Steve Pegg, bývalý inžinier z Jaguar Land Roveru či dizajnér Jowyn Wong z Wyn Design. O agregáty a ich vyladenie sa postará nemecká spoločnosť Racing Dynamics a nie malým dielom pomôže aj britský EY3 Engineering. Stále nestačí? Naran Hyper Coupe bude postavené na platforme, ktorú prevezme z nemeckého modelu BMW M8.

Hoci bude Naran Hyper Coupe postavený na BMW M8, bude do detailu prepracované. Nie len po dizajnovej stránke, ale aj po tej motorickej. Srdcom hyperšportu bude päťlitrový motor s výkonom 1000 koní a krútiacim momentom 1036 Nm. Väčšiu silu prifúknu aj upravené zväčšené turbodúchadlá. Vďaka BMW dostane indicko-zimbabwský superšport náhon na všetky štyri kolesá s možnosťou odpojenia prednej nápravy, ako aj osemstupňovú automatickú prevodovku ZF.

Vďaka karosérii z uhlíkových vlákien bude hyperšport schopný vystreliť z nuly na stovku za 2,5 sekundy a za 16 sekúnd prekonať rýchlosť 300 km/h. V jeho vnútri je miesto až pre štvoricu pasažierov v rozložení 2+2. Tým na zadných sedadlách veru nezávidíme.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Výrobca sa rozhodol vytvoriť len 49 kusov svojho špeciálu. Ten päťdesiaty bude kotviť v jeho garáži. Ak by sme si mysleli že modelom Naran Hyper Coupe spoločnosť začala a zároveň aj skončí, veľmi sa zmýlime. Naran Automotive už má v pláne ďalších 59 špeciálov. Či však budú z jedného alebo z viacerých nových modelov, to zatiaľ nevieme. Niektoré však majú údajne dostať aj motor V12 dokonca sa hovorí aj o Safari verziách nových modelov. Hyperšport v teréne? Odvážna idea!

Podľa posledných oficiálnych informácií by sa mala novinka Naran Hyper Coupe dostať k prvým majiteľov už v roku 2022. Cena limitovaného špeciálu bola stanovená na 995 000 eur. Samozrejme cena bude vzrastať priamo úmerne “výmyslom”, ktoré si bude nový majiteľ želať pridať navyše do už bez tak dokonalého stroja.

Zdroj: www.motor1.com

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button