Automobily

Nový superluxusný Mercedes Maybach S680 s V12-kou! Poznáme jeho cenu

Mercedes-Maybach S680 4Matic

Dvanásťvalcový Mercedes triedy S sa pred dvomi rokmi lúčil s fanúšikmi nadupanou verziou AMG S65 Final Edition. Oficiálne tak nemecká hviezda ohlásila koniec dvanásťvalcov vo svojich modeloch. Boli sme sklamaní, nahnevaní no brali sme to ako nutný ústupok prísnym emisným normám. Prešli však dva roky a čuduj sa svete, Mercedes si povedal, že to s dvanásťvalcami predsa len nevzdá. Na svetlo sveta prichádza superluxusný Mercedes-Maybach S680 4Matic, ktorý ukrýva pod svojou kapotou obrovské dvanásťvalcové srdce! Nie je veru pre každého a jeho budúci majiteľ si za neho poriadne priplatí.

Byt, či Maybach? To je otázka…

Jeho výkon je 450 kW s maximálnou hodnotou krútiaceho momentu 900 Nm.

Srdcom nádherného unikátneho luxusného skrátka jedinečného stroja Mercedes-Maybach S680 4Matic nie je nič iné ako známy dvakrát prepĺňaný vidlicový dvanásťvalec s objemom 5980 cm3 s označením M279. Jeho výkon je 450 kW s maximálnou hodnotou krútiaceho momentu 900 Nm. Nádhera. Agregát roztáča všetky štyri kolesá. Mildhybridné pohonné ústrojenstvo nečakajte. Mercedes to zvládol z hľadiska emisií aj bez neho.

Ak by ste mali záujem o kúpu tohto stroja, máme pre vám jednu úžasnú a jednu, povedzme, len správu. Bude sa predávať v Európe, čo je veľké plus. Sme skôr zvyknutí, že podobne ultraluxusné stroje mieria do Číny ši do arabských krajín. Nový Mercedes-Maybach S680 4Matic sa však bude predávať aj na starom kontinente a dokonca si ho môžete kúpiť aj u nás. A teraz tá druhá správa. Nechceme hovoriť o tom, že je zlá. Nie je. Je to správa o jeho cene. Tá bude u nás štartovať na 228 576 eurách. Samozrejme v “základe” si ho asi nikto kupovať nebude. Za každý detail navyše si budúci majiteľ poriadne priplatí. Je to teda otázka: byt (v Bratislave), či ne-byt? Byt, či Maybach? My by sme najradšej oboje. A vy?

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button