Automobily

Ďalšia brutálna novinka od Mansory! Ferrari F8 Spider dostalo šialenú farbu a divoké úpravy

Mansory F8XX Tempesta Turchese

Nemecká dielňa opäť udivuje. Na svetlo sveta vyšiel zaujímavý kúsok, ktorý Mansory nazvalo ako F8XX Tempesta Turchese. Tyrkysová brutalita je postavená na základe modelu Ferrari F8 Spider a nevieme ako vám, ale na nás opäť spravila dojem. Spojenie slov “Tempesta Turchese” znamená tyrkysová búrka a takou presne aj model Mansory F8XX Tempesta Turchese. Nielen navonok, ale aj vo vnútri a koniec-koncov, ako sme na to tak pri modeloch Ferrari, ako aj pri úpravách od Mansory, zvyknutí.

Mansory sa pohralo aj s motorom…

Základný, dvomi turbami dopovaný, 3,9 litrový osemvalec s výkonom 530 kW bol mierne upravený.

Tyrkysovou farbou naozaj v Mansory pri tvorbe tejto kreácie nešetrili. Od laku karosérie sa jej hodne dostalo aj do interiéru. A ten je veru hviezdny. Kontrastná kombinácia s bielou pôsobí extravagantne, športovo, luxusne, šialene, skrátka vyvoláva veľa emócií. Pre Mansory je tento efekt niečím, čo túto značku doslova charakterizuje. Jej modely vyrážajú dych, udivujú ale niektorých aj poriadne zhnusia. Najlepšie to vypovedajú fotografie, ktoré Mansory oficiálne vypustilo dosveta. Vidieť naživo napríklad aj tento stroj Mansory F8XX Tempesta Turchese bude asi oveľa obtiažnejšie, ako prehrabať sa galériou a poobdivovať ho na mobile či počítači.

Súčasťou šialených úprav od Mansory na pôvodnom modeli Ferrari F8 Spider je monštruózny bodykit, ktorý ho prenáša do inej dimenzie. Predná a zadné splittery, nástavce prahov, množstvo aerodynamických prvkov, ktoré mimochodom aj plnia funkciu a nie sú len okrasné a samozrejme zaujímavo riešené zadné krídlo. Toto všetko dostanete s novým divochom Mansory F8XX Tempesta Turchese. A všetko je vyrobená z karbónu, čo znamená, že je to ultraľahké.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Interiér obsahuje niekoľko odkazov na taliansky pôvod automobilu. Taliansku trikolóru nájdeme napríklad na prešívaní sedadiel, koberčekov, ale aj na tlačidlách stredovej konzoly. Dôkazom toho, že aj Taliani sú spokojní s úpravami, ktoré s ich automobilmi stvára nemecký tuningový kráľ, je fakt, že Mansory už roky upravuje tie najluxusnejšie modely Ferrari a robí to aj naďalej. Prečo to spomíname? Stačí si pozrieť blacklist svetových celebrít, ktoré dostali za drobné “prehrešky” voči značke zákazy na nákup modelov Ferrari. Stačilo, že zmenili farbu, alebo si svoje auto nechali potuniť v niektorej z dielní svojich kamarátov.

A čo sa ukrýva pod kapotou modelu Mansory F8XX Tempesta Turchese? Základný, dvomi turbami dopovaný, 3,9 litrový osemvalec s výkonom 530 kW bol mierne upravený. Mansory vylepšilo dokonalé a pridalo motoru na výkone vďaka modernizovanému výfuku a novej riadiacej jednotke. Výkon tyrkysového monštra Mansory F8XX Tempesta Turchese je 655 kW s krútiacim momentom 950 Nm. Na stovku sa vyšplhá ešte o tri stotiny rýchlejšie a jeho maximálka je 354 km/h.

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button