Automobily

Novšia a drsnejšia! To je Lada Niva Bronto

Lada Niva Bronto

Ruská značka Lada len nedávno opäť získala meno svojho ikonického off-roadu Niva nazad od Chevroletu a už sa aj pustila do modernizácie. Poslednou verziou, ktorá prichádza v omladenej podobe, je Lada Niva Bronto. Ešte drsnejšia verzia klasického modelu Niva, ktorá poteší milovníkov off-roadu.

Zvládne ešte ťažší terén…

Trojdverová Lada Niva Bronto dostala vyšší podvozok, terénne pružiny, off-roadové pneumatiky na mohutných čiernych diskoch ako aj ďalšie úpravy, ktoré vložila do interiéru.

Nielen na domácom trhu, ale aj v krajinách, kde je Lada Niva stále populárna, bažia jej majitelia ako aj nadšenci po ešte drsnejších úpravách či verziách tohto nestarnúceho modelu. Samozrejme, kopec “garážových” úprav síce poteší srdcia nadšencov no do veľkej miery nie sú tak úplne jednak legálne a na druhej strane aj dostupné pre masy. To však chcela značka Lada zmeniť svojim modelom Niva Bronto. Ten dostal ešte agresívnejší vzhľad, ako aj výbavu, ktorú oceníte v náročnom teréne.

Meno Bronto dostala Lada Niva po “tuningovej” divízii ruskej značky, ktorá funguje v rámci spoločnosti VIS Auto a špecializuje sa na úpravy úžitkových automobilov značky Lada či iných úžitkáčov od koncernu AvtoVAZ. Ruská značka už začína prijímať prvé objednávky na modernizovanú Ladu Niva Bronto. Cenovku zatiaľ však nezverejnil. Ak by sme sa odrazili od špeciálneho modelu Lada Niva Black Edition, tak by sme mohli predpokladať, že cena nového modernizovaného modelu Niva Bronto bude štartovať za hodnotou 717 900 rubľov, čo je v prepočte len 8 310 eur.

Trojdverová Lada Niva Bronto dostala vyšší podvozok, terénne pružiny, off-roadové pneumatiky na mohutných čiernych diskoch ako aj ďalšie úpravy, ktoré vložila do interiéru. V ňom sa ukrýva nová prístrojová doska, ako aj klimatizácia, prepracované sedadlá či neviditeľné, no citeľné kvalitnejšie odhlučnenie. V plnej výbave nájdu zákazníci aj vyhrievané sedadlá či späťáky. Škoda len, že Lada oficiálne vypustila do sveta len jednu fotografiu inovovaného modelu Lada Niva Bronto.

Zákazníci majú na výber z dvoch stupňov výbav Luxe alebo Prestige. Prvá výbava dostane v štandarde strešné nosiče, rozšírené blatníky či 15-palcové disky s off-roadovými gumami. Vo vyššej výbave Prestige nájdu zákazníci aj plastovú ochranu prednej časti karosérie, hmlovky, ako aj ďalšie nadštandardné príslušenstvo. Ďalšie bude k dispozícii za príplatok. Konkrétnejšie údaje však nemáme. Spomenúť musíme aj špeciálny nástrek karosérie – kamufláž, ktorú ocenia lovci či militaristicky orientovaní zákazníci.

Už na prvý pohľad je vidieť, že model Lada Niva Bronto bude mať oveľa lepšie jazdné vlastnosti v teréne, ako základný model. Nechýba pohon všetkých kolies s uzávierkami predného a zadného diferenciálu. Zavesenie kolies je zosilnené pre ťažší terén. Zadná náprava tiež prešla redizajnom, ktorý ju spraví pevnejšiu a odolnejšiu pri jazde v teréne. Divoká Lada Niva Bronto je naozaj zaujímavý kúsok. Uvidíme, či sa dostane aj na náš trh.

Andrej Bivan

Autá som mal rád už ako dieťa. Nebola značka, ktorú by som nepoznal. Táto láska k autám pretrvala dodnes. Na autá sa mi však už nestačí len pozerať. Chcem v nich sedieť, jazdiť a počúvať ich motor. To je tá najlepšia hudba pre moje uši.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button