AktuálneInfo

Nový Peugeot panoramic i-Cockpit! Úplne nová generácia pre nový Peugeot 3008

Peugeot Panoramic i-Cockpit

Nová generácia Peugeot i-Cockpit pre budúci model Peugeot 3008 obsahuje pôsobivú 21-palcovú zakrivenú panoramatickú obrazovku s vysokým rozlíšením vznášajúcu sa nad prístrojovou doskou, nový kompaktný volant a prepínače i-Toggles. Za desaťročie úspechov a vývoja neprešiel Peugeot i-Cockpit takouto výraznou premenou, ktorá ho posúva na vyššiu úroveň. Ambíciou tímov Peugeot je znovu odhaliť základné prvky, čím sa nová širokouhlá obrazovka Peugeot panoramic i-Cockpit stane jedinečnou na trhu. Jej úlohou je poskytnúť vodičom a cestujúcim čoraz väčšie potešenie, bezpečnosť, pohodlie a pohodu pri jazde nielen v modeli Peugeot 3008.

Nový Peugeot panoramic i-Cockpit…

21-palcová panoramatická obrazovka je umiestnená tak, aby poskytovala optimálnu ergonómiu a je mierne zakrivená smerom k vodičovi.

Zakrivená 21-palcová plávajúca panoramatická obrazovka s vysokým rozlíšením, ktorá spája head-up displej a centrálnu dotykovú obrazovku. Tímy automobilky Peugeot sa rozhodli spojiť dva z troch základných prvkov i -Cockpit. Head-up displej a veľký centrálny dotykový displej. Oba teraz tvoria spoločnú súčasť zakrivenej panoramatickej obrazovky pozostávajúcej z jedného 21-palcového panelu s vysokým rozlíšením, ktorý siaha od ľavého konca palubnej dosky až po stredovú konzolu. Táto panoramatická obrazovka, pripevnená zadnou konzolou, ktorú z priestoru pre cestujúcich nevidno, skutočne vyzerá, akoby sa vznášala nad prístrojovou doskou. Plávajúci efekt zvýrazňuje špeciálne náladové LED osvetlenie pod obrazovkou.

21-palcová panoramatická obrazovka je umiestnená tak, aby poskytovala optimálnu ergonómiu a je mierne zakrivená smerom k vodičovi, pričom zostáva dokonale prístupná aj pre pasažiera na pravej strane. Táto digitálna obrazovka výnimočnej veľkosti a kvality kombinuje dve kľúčové funkcie Peugeot i-Cockpit. Na ľavej strane panoramatickej obrazovky sa na prístrojovej doske nad kompaktným volantom zobrazujú všetky informácie týkajúce sa jazdy (rýchlosť, merač výkonu, asistenčné systémy, tok energie a mnoho ďalšieho). Na pravej strane panoramatickej obrazovky, v strede palubnej dosky, je časť dotykovej obrazovky prístupná pre vodiča aj spolujazdca. Dá sa použiť na ovládanie kúrenia/klimatizácie, navigácie, médií/systémov konektivity a ďalších funkcií.

Nový pohľad na architektúru a ergonómiu…

Nový prvok Peugeot panoramic i-Cockpit® sa vyznačuje novou architektúrou s panoramatickou obrazovkou namontovanou vysoko na palubnej doske s upevňovacím systémom, ktorý z priestoru pre cestujúcich nevidno. Toto rozloženie zlepšuje prístup k dotykovej obrazovke a viditeľnosť informácií zobrazených na 21-palcovej panoramatickej obrazovke. V centrálnej časti prístrojovej dosky sa nachádzajú i-Toggles, plne prispôsobiteľné dotykové tlačidlá, ktoré možno naprogramovať tak, aby poskytovali rýchly prístup k 10 obľúbeným funkciám používateľa či už ide o volanie obľúbeného kontaktu, spustenie navigácie k často používanému cieľu, ladenie rádia na obľúbenú stanicu, nastavenie ideálnej teploty pre klimatizáciu a mnoho ďalších funkcií. Stredová konzola je vzdušná a prehľadná, aby sa zväčšil priestor na uloženie a bezdrôtové nabíjanie smartfónu. Umožnilo to presunutie ovládania automatickej prevodovky na palubnú dosku. Tento ovládací prvok sa teraz nachádza napravo od volantu, hneď vedľa tlačidla stop/štart. Je dokonale ergonomický s jednoduchým prístupom k ovládaniu prevodovky a na zastavenie alebo naštartovanie motora jediným intuitívnym pohybom.

Nový kompaktný volant s dotykovým ovládaním…

Kompaktný volant vždy predstavoval základný prvok systému Peugeot i-Cockpit®. Teraz prešiel značnou inováciou, aby poskytoval ešte lepší pocit z jazdy a komfort. Samozrejme, zachoval si svoje kompaktné rozmery, no má modernejší dizajn: prepracovaná centrálna časť je menšia a izolovaná od ramien volantu, aby sa tak vytvoril „levitujúci“ efekt podobný panoramatickej obrazovke na prístrojovej doske.  Ovládacie prvky umiestnené na novom kompaktnom volante sú teraz dotykové s haptickou odozvou, čo vedie k optimálnej používateľskej ergonómii: automaticky detegujú prsty vodiča, ale aktivujú sa iba po stlačení, aby sa predišlo akýmkoľvek nesprávnym pohybom. Nový PEUGEOT panoramic i-Cockpit® prináša aj dva nové, tenké a elegantné ovládacie prvky za kompaktným volantom.

Vysokokvalitná technologická kabína…

Rozsiahla 21-palcová plávajúca panoramatická obrazovka nie je jediným prvkom, ktorý prispieva k veľkolepému vzhľadu nového prvku PEUGEOT panoramic i-Cockpit. Výraznú príťažlivosť a technologický charakter umocňuje ambientné osvetlenie, ktoré sa tiahne po celej šírke palubnej dosky a výplní dverí. Toto osvetlenie sa odráža na elegantnom obložení z pravého hliníka. Dá sa prispôsobiť v ôsmich rôznych farbách. Látky sa nádherne kombinujú s hliníkovým lemom a vytvárajú jedinečnú, vysokokvalitnú kombináciu materiálov.

Zdroj: Tlačová správa Peugeot/Stellantis PEUGEOT/ P AUTOMOBIL IMPORT, SK

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button