Automobily

Nový Genesis GV70 dostane obrovskú obrazovku

Genesis GV70

Vždy je trochu ťažké zaradiť modely značky Genesis. Je to ešte stále luxusná značka Hyundaiu alebo nie? Zdá sa, že samotný Genesis je so svojim výkonom celkom spokojný. Od reštartu v roku 2015 sa predalo viac ako milión vozidiel tejto značky. Veľká časť z toho (okolo 70 percent) je predaná na domácom trhu v Južnej Kórei. Významnú úlohu zohrávajú aj USA. Čísla pre Európu nie sú zverejnené, no sú stále nízke.

Genesis chce zvýšiť predaje v Európe…

Okrem novej super obrazovky bol navrhnutý aj nový panel pre ovládanie klimatizácie.

„Genesis sa ukázal ako účinný narušiteľ v prémiovom segmente v Európe,“ a chce ďalej expandovať na starom kontinente. Genesis u nás začal až v máji roku 2021 s modelmi G80 a GV80. GV70 nasledovalo v auguste 2021 a bolo solídnym konkurentom Mercedesu GLC a BMW X3 doteraz sa z neho celosvetovo predalo viac ako 200 000 kusov. Dnes prichádza jeho omladená verzia a musíme povedať, že nielen vyzerá skvele, ale prináša zaujímavé novinky.

Samostatné displeje pre digitálny prístrojový štít a informačno-zábavný systém sú minulosťou. Oba sa spojili pod jedným veľkým sklom. Nový Genesis GV70 využíva obrovskú 27-palcovú OLED obrazovku predstavenú minulý rok na modeloch G80, GV80 a GV80 Coupe.

Okrem novej super obrazovky bol navrhnutý aj nový panel pre ovládanie klimatizácie. Premiestnené boli aj prepínače pre nastavenia médií. Teraz sú umiestnené nad malým klimatickým displejom, predtým boli umiestnené pod ním. Navyše tlačidlá už nie sú strieborné, ale lesklé čierne. Lemujú ich dva strieborné gombíky, ktoré auto doteraz nemalo.

Dvojfarebný volant dostal nové logo Genesis. Vetracie otvory sú teraz umiestnené v lesklej čiernej oválnej ploche pod veľkým displejom. Genesis tiež spomína, že optimalizoval okolité osvetlenie a vykonal ďalšie zmeny v GV70 Sport. Ostrejšia línia výbavy príde so splošteným volantom a oranžovým prešívaním.

Pokiaľ ide o exteriér, bol zvolený opatrnejší prístup. Výrazná maska ​​chladiča dostáva nový vzor pre štandardnú aj športovú verziu. Nový je aj dizajn 19-palcových diskov kolies luxusného modelu. Mierne vynovené svetlomety a zadné svetlá si zachovali svoj motív „Two Lines“. V neposlednom rade sa popracovalo aj na koncovkách výfukov. Či sa udiali zmeny aj pod kapotou, to si nateraz juhokórejská prémiová značka necháva pre seba.

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button