Automobily

Nová Toyota Grand Highlander príde budúci rok! Pomaly sa odhaľuje svetu

Toyota Grand Highlander

Ďalšie SUV do rodiny Toyota má prísť na trh už začiatkom budúceho roka. Zatiaľ o ňom veľa veru nevieme a japonská automobilka je tiež veľmi skúpa na fotografie. Vieme však, že sa bude volať Toyota Grand Highlander a vďaka svojím rozmerom sa zaradí medzi menší model Highlander a väčšie SUV Sequoia. Ponúkne tri rady sedadiel a dostatočne veľký priestor pre väčšiu rodinu s deťmi.

Toyota drží informácie pod pokrievkou…

Podľa informácií koncernu, by na nový model Grand Highlander mohol nadviazať aj prémiovejší Lexus TX, ktorý sa podľa špekulácií, predstaví o pol roka neskôr.

Sofistikované, priestranné a výkonné. Tak definovali nové auto japonskí konštruktéri. Dokonca ho označili ako dokonalé vozidlo na cesty. Meno Toyota Grand Highlander si Japonci nechali zaregistrovať zatiaľ pre americký a kanadský trh už pred rokom a pol. Keď si predstavíme, že na trh by mal tento model vstúpiť už o dva mesiace, tak nás zaráža fakt, že o ňom nič konkrétnejšieho nevieme. Aj fotografia, ktorú Toyota zverejnila, je len taká malá ochutnávka, ako bude vyzerať zadná časť.

Toyota Highlander

Predpokladáme, že pokiaľ bude vychádzať z menšieho modelu Toyota Highlander, ktorý poznáme aj z našich ciest. Ak sa však pozrieme na poskytnutý obrázok zadnej časti, tvarovo má bližšie skôr k väčšiemu modelu Sequoia, o čom hovoria hlavne ostrejšie a mohutnejšie línie zadnej časti. Sme tak úprimne zvedaví, či preberie nový model Toyota Grand Highlander skôr dizajn amerického prémiového obra Toyota Sequoia, alebo sa viac tvarovo priblíži menšiemu súrodencovi s menom Highlander. Podľa informácií koncernu, by na nový model Grand Highlander mohol nadviazať aj prémiovejší Lexus TX, ktorý sa podľa špekulácií, predstaví o pol roka neskôr, po uvedení modelu Grand Highland do života. O pohone, ako aj o rozmeroch či ďalších detailoch budeme informovať ihneď, ako nám ich japonská automobilka poskytne. Snáď nebudeme na ne dlho čakať…

Toyota Sequoia

Andrej Bivan

Autá som mal rád už ako dieťa. Nebola značka, ktorú by som nepoznal. Táto láska k autám pretrvala dodnes. Na autá sa mi však už nestačí len pozerať. Chcem v nich sedieť, jazdiť a počúvať ich motor. To je tá najlepšia hudba pre moje uši.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button