Automobily

Britský Morgan postavil zaujímavú trojkolku Super 3! Sily spojil so značkou Orlebar Brown

Morgan Super 3 Orlebar Brown

Každý, kto si kupuje automobil preto, aby sa odlíšil od ostatných, určite neohrnie nos nad možnosťami individualizácií, ktoré spravia práve z jeho auta jedinečný stroj. Aj keď je Morgan Super 3 poslednej generácie už bez tak nevšedným automobilom, ktorý na ceste len tak neuvidíte, britská značka chcela jeho jedinečnosť ešte viac ozvláštniť a svoje sily spojila s odevnou značkou Orlebar Brown, s ktorou chce ukázať budúcim záujemcom, aké možnosti individualizácie trojkolka dokáže ponúknuť.

Morgan sa snaží ešte viac odlíšiť…

Strecha je vyrobená z látky a je uchytená v troch bodoch na bočných nosičoch batožiny a nad zadným držiakom tabuľky s EČV.

Možno sa pýtame, akú mieru individualizácie dokáže ponúknuť štýlovému Morganu značka, ktorá sa zameriava hlavne na pánske plavky? Orlebar Brown ponúkla nové dekory, materiály, dizajn, ako aj doplnky, ktoré majú za úlohu pritiahnuť novú, ešte viac po štýlovosti bažiacu klientelu. Už na prvý pohľad upravený Morgan Super 3 zaujme svojou pastelovo-žltou farbou, ktorá je vkusne doplnená kontrastnými čierno lakovanými dielmi, medzi ktoré patria blatník, kryty spätných zrkadiel, či ochranné oblúky kabíny. Milovníkovi dizajnových doplnkov do očí tiež udrú nosiče batožiny na bokoch auta s laserovo vyrezávanými geometrickými tvarmi, ktoré sú vkusne doplnené červenými sťahovacími pruhmi.

Interiér automobilu, alebo lepšie povedané, štýlovej trojkolky, je očalúnený látkou s pieskovou farbou Khaki Sand. Prístrojovka dostala farbu zhodnú s nástrekom karosérie. Tak, ako aj na vonkajšej časti, aj v tej vnútornej nájdeme červené detaily. Rám plátennej strechy kabria, ktorá vďaka svojmu zaujímavému spracovaniu poskytuje tieň posádke, je tiež nalakovaný na pastelovo-žlto. Je špeciálne uchytený na upravené čelné sklo a upravené ochranné oblúky za sedadlami. Strecha je vyrobená z látky a je uchytená v troch bodoch na bočných nosičoch batožiny a nad zadným držiakom tabuľky s EČV. Ako sme už skôr spomenuli, strecha primárne plný úlohu akéhosi tienidla, nie plnohodnotnej plátennej strechy, ako to poznáme z kabrioletov.

Britská automobilka Morgan svoj trojkolesový dizajnový špeciál Super 3 označila nálepkou “Holiday ready” (pripravený na prázdniny) čo znamená, že v najbližších 12-stich mesiacoch sa pustí do jeho výroby, aby bol na budúcoročné prázdniny dokonale pripravený. Vozidlo by sa malo v priebehu budúceho roka objaviť až v dvanástich najexotickejších európskych dovolenkových destináciách, kde sa pobije o priazeň luxusnej klientely. Spoluprácu spoločností Orlebar Brown a Morgan spustil dobrodružný fotograf a vizuálny umelec Karl Shakur, ktorý sa v upravenom modelu Super 3 vybral na výlet po tých najkrajších miestach Whalesu.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button