Automobily

Nová Honda na trhu? Americká Honda HR-V sa v Európe a v Číne predstaví ako nová ZR-V

Honda ZR-V

Honda ohlásila príchod nového kompaktného SUV, alebo crossoveru, čo sa vám páči viac, ktorého označenie je ZR-V. Ak by sme si mysleli, že je to úplne nový model, budeme na omyle. Pre nás Európanov a pre Číňanov to v podstate nový model bude, no v skutočnosti ide o premenovanú verziu amerického modelu Honda HR-V, ktorý sa z amerického trhu pomaly rozlezie aj do iných častí sveta.

Honda ZR-V sa oficiálne odhalí už o niekoľko dní…

Japonská automobilka zatiaľ nezverejnila informácie, aké pohonné ústrojenstvo sa bude ukrývať pod kapotou nového mestského crossoveru Honda ZR-V.

Pre čínsky trh sa bude nový model Honda ZR-V vyrábať v domácej spoločnej fabrike Guangqi Honda. Oficiálne sa na tomto trhu predstaví až 19. mája. My ho však aspoň takýmto spôsobom predstavujeme už dnes, vďaka objaveným renderom nového mestského SUV japonskej tradičnej značky Honda. Po dizajnovej stránke je crossover Honda ZR-V rovnaký, ako nedávno predstavený americký crossover HR-V. Z čínskeho trhu si to namieri postupne aj do európskych krajín. Rozdiely by pri tom medzi čínskou a európskou verziou mali byť minimálne.

Japonská automobilka zatiaľ nezverejnila informácie, aké pohonné ústrojenstvo sa bude ukrývať pod kapotou nového mestského crossoveru Honda ZR-V. Môžeme však predpokladať, že minimálne na našom trhu by sa mohol tento automobil z hľadiska pohonu podobať na svojich súčasných súrodencov ako Honda Civic či väčšiu Hondu CR-V. Môžeme tiež očakávať, že sa na cesty dostane tak v hybridnej, ako aj v plne elektrickej verzii. Ďalšie informácie Honda zverejní na oficiálnom odhalení pre čínsky trh už koncom budúceho týždňa.

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Back to top button