Automobily

Hudobno-automobilová spolupráca? Will.I.Am a AMG spojilo sily! Výsledok prekvapí

Will.I.AMG

Hudobný priemysel čoraz viac zasahuje aj do toho automobilového. Nielen špeciálnymi prémiovými audiosystémami, ktoré sa nachádzajú v luxusných modeloch, ale aj vďaka spoluprácam svetovo preslávených hudobníkov s automobilkami, pri ktorých vznikajú jedinečné a exkluzívne dvoj či štvorkolesové stroje. Naposledy sme písali o spevákovi Justinovi Bieberovi a jeho spolupráci s ikonickou Vespou, dnes sa o slovo hlási Will.I.AM so spoluprácou s AMG a jeho vizionársky koncept Will.I.AMG. Či sa mu podarilo vytvoriť niečo jedinečné, čo bude mať v budúcnosti potenciál stať sa produkčným vozidlom, posúďte sami…

Konštruktéri AMG sú majstri svojho remesla…

Predná maska je prevzatá z azda najikonickejšieho Mercedesu súčasnosti, z triedy G.

Hneď na prvý pohľad je jasné, kde Will.I.Am čerpal námet pre svoj koncept AMG. Predná maska je prevzatá z azda najikonickejšieho Mercedesu súčasnosti, z triedy G. Telo je použité z upraveného štvordverového športiaku Mercedes-AMG GT. Na GT-čku je aj celý koncept postavený. Mercedes-AMG označil spoločný projekt speváka Will.I.Am-a ako Will.I.AMG, no počas stavby si vyslúžil prezývku The Flip. Tento koncept nevznikal ako budúci sériový automobil, ale ako špeciál, ktorý bude odhalený v Miami na Grand Prix USA s cieľom pomoci znevýhodneným komunitám v prístupe ku vzdelaniu.

Ako sme už vyššie uviedli, základom exkluzívneho modelu Will.I.AMG je štvordverový športiak Mercedes-AMG GT. Jeho pôvodný dizajn však prešiel veľkou premenou. Z doslova vajcatého automobilu sa stal hranáč, vďaka prednej maske použitej z Mercedesu triedy G. Samotná maska z G-čka bola modifikovaná tak, aby sadla na drobnejší športiak. Dva páry dverí boli nahradené jedným párom s uchytením na zadnej časti. Takýto štýl dverí sa nazýva “samovražedný”. Hranatá maska chladiča z G-čka celkom pekne hrá spolu so zbytkom automobilu. Bočná časť konceptu je plochá. Spod uhladených blatníkov decentne vystupujú retro-športové kolesá. Do celkového dizajnu konceptu svoje povedala aj populárna americká tuningová garáž West Coast Customs, známa z televízneho seriálu Pimp My Ride. Podieľala sa nemalou časťou na jeho výrobe. Spolu s umelcom Will.I.Am-om pracovala už predtým na pätici ďalších projektov a pri špeciálnom AMG-čku nemohla chýbať.

Medzi ďalšie jedinečné časti konceptu Will.I.AMG patria aj logá v tvare macíka, ktoré nahradili tradičnú mercedesovskú hviezdu. Medvedík, označovaný ako Bear Witness, je odkazom na merch speváka, ktorý ponúka na svojich stránkach, ako aj v Mercedes-AMG centre v Miami. V jeho kolekcii s rovnakým názvom si môžu fanúšikovia za pár stovák až tisícok dolárov kúpiť čiapky, tričká, mikiny, bundy či figúrku macíka. Časť výťažku z predaja poputuje na i.am/Angel Foundation, ktorá chce zabezpečiť prístup k vedeckému, technologickému, inžinierskemu, matematickému či umeleckému vzdelaniu znevýhodneným komunitám. Hlavným cieľom je ale dostať tieto komunity z chudoby.

A aký motor bude pod kapotou zaujímavého konceptu Will.I.AMG? Spevák je údajne zástancom ekologickej jazdy a preto hlavným pohonným ústrojenstvom jeho projektu by mohol byť plug-in hybridný pohon, ktorého základom bude štvorlitrový osemvalcový benzínový motor s výkonom 830 koní. A to je aj napriek hybridnému pohonu poriadna raketa. Spevák však poskytol médiám stanovisko, že do motora sa “nestaral”. Uznal, že konštruktéri z AMG robia poriadnu robotu a sú podľa neho najlepší vo svojom odbore a teda pohon tak nechal v ich plnej réžii. Ak by vás tento špeciálny koncept zaujal, budete o ňom ešte počuť vďaka šesťdielnemu dokumentu s názvom Drive, ktorého premiéra sa odohrá na tohtoročnom filmovom festivale v Cannes.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button