Automobily

Brabus poladil Porsche 911 Turbo S! Výsledok ohromí hneď niekoľkokrát

Porsche 911 Turbo S Cabrio Brabus

Brabus je jeden z najlepších úpravcov prémiových modelov, v poslednej dobe nielen nemeckých značiek, akými sú tie najvýkonnejšie modely Rolls-Royce, Mercedes či Porsche. Posledným upraveným strojom do zbierky prémiového  nemeckého tunera sa stalo Porsche 911 Turbo S bez strechy, do ktorého konštruktéri dielne Brabus “vopchali” ďalších 170 koní. Okrem pôsobivého stáda pod kapotou ponúkne Porsche 911 Turbo S Cabrio Brabus aj upravený výfuk, upravený podvozok ako aj ešte brutálnejší interiér a exteriér.

Ceny za svoje úpravy Brabus poskytne na požiadanie…

Plusom modelu Porsche 911 Turbo S Cabrio Brabus je, že všetky úpravy tak motora, ako aj vonkajších i vnútorných častí, boli testované nielen staticky, ale aj jazdne, konkrétne na okruhu.

Najvýznamnejšími úpravami prešiel 3,8 litrový prepĺňaný plochý šesťvalec, ktorý dostane dvojicu špeciálnych balíčkov, pri ktorých si šoféri budú mať možnosť vybrať až z dvojice výkonnostných naladení. Prvým balíčkom je Brabus PowerXtra P38S-720 set, ktorý obsahuje prídavnú riadiacu jednotku, ktorá obsahuje nové mapy pre vstrekovanie a zážih a zvyšuje preplňovací tlak. Automobilu prináša výkon 720 koní, čo je o 70 viac ako pri továrenskom prevedení, s krútiacim momentom 900 Nm. S týmto kitom dokáže Porsche 911 Turbo S Cabrio Brabus zdolať stovku za 2,6 sekundy. Jeho maximálka je elektronicky obmedzená na 335 km/h.

Druhým balíčkom úprav je Brabus PowerXtra P38S-820. Jeho súčasťou je dvojica turbodúchadiel z dielne Brabus, ktorých maximálny plniaci tlak je 2,1 baru. Tiež nechýba prídavný riadiaca jednotka s upravenými palivovými mapami, ktoré berú ohľad na nové prepĺňanie. V tomto prípade narástol výkon Porsche 911 Turbo S Cabrio Brabus až na 820 koní a krútiaci moment na 950 Nm. Z nuly sa na stovku dostane za 2,5 sekundy a jeho maximálka je elektronicky obmedzená na 340 km/h. Škoda, pretože vďaka jeho potenciálu by sa rýchlosť dokázala priblížiť hranici 400 km/h a možno ju aj  prekonať pri ideálnych podmienkach. Brabus uvádza pri upravenom Porsche aj jeden úsmevný údaj a to je priemerná kombinovaná spotreba. Tú určil na 11,1 l/100 km no v akých podmienkach a podľa akej metodiky na ňu prišiel, to neuviedol. Pochybujeme však, že s takýmto autom sa ju bude snažiť niekto dohnať.

Plusom modelu Porsche 911 Turbo S Cabrio Brabus je, že všetky úpravy tak motora, ako aj vonkajších i vnútorných častí, boli testované nielen staticky, ale aj jazdne, konkrétne na okruhu. Brabus zároveň nechal nezávisle otestovať upravený automobil združením TUV a okrem toho, na svoje úpravy poskytuje záruku až 100 000 kilometrov. Ďalší plusom modelov od Brabusu je možnosť doobjednania si na mieru vyrobený výfukový systém zo zliatiny Inconel. Výfuk so štyrmi koncovkami znižuje protitlak a k tomu obsahuje aj klapky pre elektronickú kontrou zvuku. Ak chcete ráno veľmi naštvať suseda, miesto režimu Coming Home nastavíte režim Sport a máte zaručené, že v tom momente dosníval.

Športovejší vzhľad interiéru, ako aj exteriéru, podčiarkujú početné karbónové doplnky. Tie na vonkajšej časti pomáhajú so znížením odporu vzduchu či vztlaku pri vysokých rýchlostiach. Naopak zvyšujú prítlak vozidla k vozovke. Je to napríklad zadný spojler, difúzor, malé krídlo na veku motora. Po vizuálnej stránke automobil vylepšujú ešte aj nové kované kolesá s rozmermi pneumatík 255/30 ZR21 vpredu a 335/25 ZR22 vzadu. Brabus nechal sériové adaptívne tlmiče bez zmeny, čím tak uznal kvalitu továrenskej výroby. Pridal však výškovo nastaviteľné pružiny, vďaka ktorým sa svetlá výška vozidla dokáže znížiť o ďalších 25 mm.

Interiér dostal jedinečné označenie, ktoré vystihuje jeho podstatu. Brabus ho nazval ako Masterpiece a vyzerá naozaj ako majstrovský kúsok automobilového priemyslu. Zákazník si môže zvoliť prakticky z neobmedzeného radu farieb a z niekoľkých spôsobov prešívania kože. Koža na sedačkách je v strede perforovaná. Rovnaký vzor prešívania, ktorý je zvolený na sedačkách, sa môže dostať aj na koberčeky, do kufra či čalúnenie častí dverí. Doplnky interiéru vozidla sú tvorené prevažne z karbónu a hliníka. Farebné prevedenie hliníkových dielov je tiež voliteľné. Jednotlivé balíčky či prvky úprav je možné voliť a kombinovať individuálne. Ceny samozrejme zverejnené v online priestore nie sú. Brabus ich poskytne na požiadanie.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button