Motocykle

Motocykel Kawasaki Ninja oslavuje 40 rokov! Na scénu prichádza krásna limitka

Kawasaki Ninja 40th Anniversary Edition

Za 40 rokov od svojho vzniku sa názov Kawasaki Ninja® stal jedným z najznámejších motocyklových mien vo svojej triede. Od svojho prvého príchodu na moto scénu v roku 1984 a oficiálneho preznačenia slávneho GPz900R, rad motocyklov Kawasaki Ninja naďalej ilustruje snahu o vysoký výkon v každej objemovej triede. Na oslavu svojej historickej jazdy v triede poweršportov spoločnosť Kawasaki oznámila a predstavila svoje motocykle so slávnym menom Ninja v limitovanej oslavnej edícii 40th Anniversary Edition pre rok 2024.

Bohatá história modelu Kawasaki Ninja…

Špeciálne reprodukované trojfarebné prevedenie bude predstavené na každom modeli s odznakom 40th Anniversary Edition.

Koncom osemdesiatych rokov existoval len jeden stroj Kawasaki, ktorý vynikal hlavne v Spojených štátoch: Ninja ZX-7. Vďaka neúnavnej snahe Kawasaki o inováciu na pretekárskej dráhe sa Ninja ZX-7 stala vlajkovou loďou značky vo vytrvalostných majstrovstvách sveta FIM a našla si cestu na najvyšší stupienok na pódium v ​​rokoch 1991, 1992 a 1993. V USA Kawasaki pokračovala vo svojej majstrovskej jazde v AMA Superbike, pridal štyri ďalšie tituly v rokoch 1990, 1992, 1996 a 1997, čím získal celkovo deväť prvenstiev v sérii. V roku 1993 jazdec na Kawasaki Scott Russell obsadil majstrovstvá sveta SBK na palube svojho Ninja ZX-7R, čo ďalej dokazuje schopnosti Ninja. Špeciálna farebná schéma inšpirovaná ikonickým modelom Ninja ZX-7, ktorý pretvoril scénu motocyklových cestných pretekov, bude k dispozícii pre nové modely Ninja ZX™-4RR ABS, Ninja ZX™-6R ABS, Ninja ZX™-10R ABS a Ninja ZX™-14R ABS.

Pripomenutie 40 rokov ostrého stroja s menom Ninja…

Špeciálne reprodukované trojfarebné prevedenie bude predstavené na každom modeli s odznakom 40th Anniversary Edition s veľkým logom „Kawasaki“ na kapotáži. Všetky logá na motocykli boli reprodukované z originálnych, respektíve pôvodných motocyklov s označením Ninja a rôzne ďalšie prvky boli špeciálne navrhnuté tak, aby priniesli spomienky na historický zoznam víťazstiev motocykla Ninja ZX-7. Špeciálny emblém k 40. výročiu navrhnutý tak, aby pripomínal majstrovskú nálepku, sa nachádza na vrchu každej palivovej nádrže a čísla zdvihového objemu na zadnej kapote vychádzajú z fontov používaných v 80. a 90. rokoch. Špeciálne lakované limetkovo zelené kolesá na všetkých modeloch, strieborne lakovaný rám a kyvné rameno na Ninja ZX-10R, Ninja ZX-6R a Ninja ZX-4RR a zlatom lakované vonkajšie trubky prednej vidlice na Ninja ZX-10R a Ninja ZX- 6R dopĺňajú ikonický vzhľad.

Motocykle Kawasaki Ninja sú úžasné motocykle a pre tých z nás, ktorí si ešte pamätajú majstrovské stroje 80-tych a 90-tych rokov, sú tieto výročné edície skutočne na mieste. Mnohí z nás mali na stenách detských izieb či garáží plagáty práve tejto zelenej beštie menom Ninja, o ktorej snívali, že ju raz v živote osedlajú. Gratulujeme ikonickému modelu Kawasaki Ninja k 40 rokom života na cestách a rovnako prajeme veľa ďalších rokov a vyrobených kusov tejto legendárnej motorky!

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button