Technika

Continental WinterContact TS 870 podľa testov kraľuje zimnému obutiu

Continental WinterContact TS 870

Pneumatiky Continental WinterContact TS 870 a WinterContact TS 870 P skončili na prvom mieste vo viacerých nezávislých testoch zimných pneumatík na zimnú sezónu 2023/2024. Continental WinterContact TS 870 získala prvenstvo v testoch zimných pneumatík v sezóne 2023, ktoré zverejnili motoristické autokluby ADAC (Nemecko), OEAMTC (Rakúsko), TCS (Švajčiarsko), keď dosiahla najvyššie hodnotenie s výsledkom „vysoko odporúčaná“. Renomovaní odborníci ocenili vyváženosť pneumatiky a najlepšiu bezpečnosť jazdy. Veľmi dobrá je v najazdených kilometroch a dobrá na snehu i ľade. 

Continental sa teší veľkej obľube u motoristov…

Vďaka mimoriadne nízkemu valivému odporu, sa môžu vodiči spoľahnúť na mimoriadne vysoký kilometrový výkon.

Pneumatika vyrobená v závode v Púchove dosiahla druhé po sebe idúce víťazstvo i v testoch britského magazínu Auto Express, keď opäť podala vyvážený výkon. V testoch na snehu vo Švédsku bola WinterContact TS 870 najrýchlejšia, vynikajúci výkon však dosiahla aj na suchu a mokrom povrchu. Najlepší výsledok spomedzi testovaných pneumatík si pripísala v oblasti spotreby paliva/dojazdu na batérie, v testoch bola tiež jednou z najtichších pneumatík. Stabilné správanie a dobrý výkon za všetkých poveternostných podmienok vyzdvihujú aj testy nemeckého magazínu Autobild SportCars a online magazínu Tyre Reviews, v ktorých kraľovala WinterContact TS 870.

Pomocník pri výbere zimných pneumatík…

Každoročné výsledky testov renomovaných automobilových klubov sú považované za významné meradlo  pri výbere z aktuálnej ponuky zimných pneumatík. Dáta z prieskumu spoločnosti Continental Barum s.r.o. ukazujú, že víťazstvo v testoch pneumatík je pri nákupe nových pneumatík dôležitým kritériom až pre 90 % opýtaných.

„Pneumatiky Continental znamenajú bezpečnosť v lete aj v zime. Víťazstvo v testoch hlavných automobilových klubov a magazínov dokazuje našu prémiovú kvalitu a oceňuje dlhodobé úsilie nášho vývojového tímu,“ hovorí Andreas Schlenke z Continentalu, ktorý je zodpovedný za benchmarking a testy pneumatik.

Všetky zimné pneumatiky sú vraj rovnaké? Len do prvého snehu…

Svojim pneumatikám väčšina vodičov nevenuje veľkú pozornosť, kým  fungujú správne. Mnohí si dokonca myslia, že na výbere zimných pneumatík až tak nezáleží, lebo „sú všetky rovnaké.“ To sa však môže rýchlo zmeniť, keď na cesty napadne prvý sneh alebo nastane hraničná situácia, v ktorej sa počíta každý meter brzdnej dráhy či schopnosť vozidla vyhnúť sa prekážke na ceste.

„Keď zvážite rozličné výzvy, ktoré zima prináša, je lepšie dôverovať pneumatike, ktorá vás nenechá v štichu – práve ako originálna WinterContact™ TS 870,“ hovorí Magda Nagy zo spoločnosti  Continental Barum s.r.o.

Vďaka mimoriadne nízkemu valivému odporu, ktorý umožňuje flexibilná polymérová matrica, sa môžu vodiči spoľahnúť na mimoriadne vysoký kilometrový výkon. Keď sneh pokryje cesty, zmes CoolChili™ a nový koncept dezénu a lamiel umožnia spoľahlivé ovládanie a príjemné správanie pri vedení vozidla. A pretože zima nie je vždy len krásne biela, ale aj mokrá a šmykľavá, v Continentale vyvinuli technológiu, ktorá optimalizuje brzdnú dráhu za mokra, a dokonca zvláda akvaplaning.

Zdroj: Tlačová správa Continental Barum s.r.o., AMI Communications Slovakia

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button