Automobily

Mercedes-AMG GT63 SE Performance pre rok 2024 prichádza s novou tvárou a výkonom 831 koní

Mercedes-AMG GT63 SE Performance

Mercedes-AMG aktualizoval 4-dverové kupé GT63 SE Performance. Sedan má nový štýl prednej časti, novú farbu exteriéru a ďalšie drobné vylepšenia. Vynovený super-sedan začne predávať v Európe už čoskoro. Mercedes-AMG GT63 SE Performance, divoké štvordverové kupé má tvár, ktorá si prepožičiava štýlové prvky z nového kupé AMG GT a vyznačuje sa oveľa širším a užším otvorom spodnej mriežky chladiča, ktorý zoviera vonkajšie sacie otvory do športových vertikálnych štrbín. Hlavné svetlomety Multibeam LED rámujú novo navrhnutú mriežku chladiča GT, ktorá je vyššia a má extra čierne lemovanie pozdĺž spodnej časti.

Mercedes, ktorý nie je pre každého…

Pod kapotou sa ukrýva dvoma turbodúchadlami preplňovaný 4,0-litrový plug-in hybridný osemvalcový agregát V8 s rovnakým výkonom 831 koní.

Zmeny v interiéri sú o niečo menšie ako pri zovňajšku. Mercedes zaradil do štandardnej výbavy elektrické strešné okno a bezdrôtovú nabíjaciu podložku medzi zadnými sedadlami. Nemecká hviezda tiež aktualizovala softvér svojho infotainmentu MBUX špecifický pre AMG s individuálne konfigurovateľnými funkciami. Burmester Surround Sound System je štandardom, hoci kupujúci si môžu vybrať voliteľný Burmester High-End 3D Surround Sound System.

Pod kapotou sa ukrýva dvoma turbodúchadlami preplňovaný 4,0-litrový plug-in hybridný osemvalcový agregát V8 s rovnakým výkonom 831 koní (620 kilowattov) a krútiacim momentom 1 400 Nm. Hnacie ústrojenstvo sa spája s deväťstupňovou automatickou prevodovkou AMG Speedshift MCT 9G a systémom pohonu všetkých kolies AMG Performance 4Matic+.

Keď štýlový kupé model debutoval na svetovej premiére v roku 2021 Mercedes tvrdil, že dokáže dosiahnuť rýchlosť 100 km/h len za 2,9 sekundy a dosahuje maximálnu rýchlosť 315 km/h. Celú rýchlosť drží pod kontrolou pomocou vysokovýkonných keramických kompozitných bŕzd AMG, aktívneho riadenia zadnej nápravy a podvozku AMG Ride Control+ s adaptívnym tlmením.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Zákazníci si môžu exteriér športového GT-čka nechať nalakovať v novej opalitovej bielej metalíze. Možnosti kolies a čalúnenia zostávajú nezmenené. Aktualizovaná cena 4-dverového kupé Mercedes-AMG GT63 SE Performance začína v Nemecku na 207 708,55 eur vrátane DPH. Slušná pálka…

Jednotlivé výbavy zahŕňajú sedadlá AMG Performance, aerodynamický balík AMG, dva balíky AMG Night, balík AMG Carbon a balík AMG Chrome. K dispozícii je aj balík Active Multicontour Seat a lak Manufaktur Selenite Grey Magno. Mercedes ešte v máji tohto roku aktualizoval vzhľad variantov GT43 a GT53. Automobilka prevzala štýlové doplnky a detaily z variantu GT63 a “posypala” nimi menšie modely vo svojej ponuke, vďaka čumu sú ešte pôsobivejšie a štýlovejšie.

Ján Ondrovčík

Motoristická žurnalistika nie je len prácou. Je poslaním. Je plná nových podnetov, informácií, skúseností. Je ľahké sa stratiť v množstve informácií no o to ťažšie je sa v nich vyznať. Ja sa snažím byť odborníkom na automobily, motocykle a motorizmus ako celok.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button