Automobily

Maybach opäť udivuje nádhernou limitkou S-Class Haute Voiture

Mercedes-Maybach S-Class Haute Voiture

Len 150 kusov vznikne z nádherného umeleckého diela menom Mercedes-Maybach S-Class Haute Voiture. Jedinečná limitka už na fotkách vyzerá veľkolepo. Aká môže byť naživo? Stvoritelia opulentného luxusného automobilu hovoria, že jeho podstata má vzdávať hold svetu módy, luxusu a prémiovej kvality. A aká bude cenovka tohto svetového unikátu? Tú si môžeme len domyslieť…

Maybach nadviazal na koncept z roku 2022…

Výplne dverí, ako aj boky vankúšov opierok hláv či ostatné dekory na sedadlách, sú ozdobené prémiovou látkou “bouclé” v modro-zlatej farebnej kombinácii.

Luxusný model Mercedes-Maybach S-Class Haute Voiture je postavený na základe tiež veľmi exkluzívneho modelu Mercedes-Maybach S680. Limitka však dostala špeciálny nástrek karosérie, ktorého farebná kombinácia sa zatiaľ na Maybachoch neobjavila. Vrchnú časť vozidla od strechy až po líniu okien zdobí metalízovaná modrá farba, ktorá dokonale kontrastuje s ružovo-zlatou farbou spodnej časti. Podobné farebné prevedenie nájdeme aj v super-prémiovom interiéri.

Vnútro automobilu je čalúnené predovšetkým svetlou jemnou kožou s označením Crystal White. Na prístrojovke, volante či stredovom panely nájdeme kontrastnú modrú farbu. Výplne dverí, ako aj boky vankúšov opierok hláv či ostatné dekory na sedadlách, sú ozdobené prémiovou látkou “bouclé” v modro-zlatej farebnej kombinácii. Koberček pod nohami predných či zadných pasažierov sú mohérové.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Úpravou k lepšiemu prešiel aj infotainment MBUX. Dostal špeciálnu grafiku Haute Voiture. Pri ovládaní sa tu objavujú grafické prvky s motívmi kvetov magnólie či iskier ohňa. Luxusné oblečenie dostali aj avatary pri voľbe jazdeckých profilov. Na stredovej konzole nechýba plaketa s číslom vozidla vyrobeného v 150-kovej limitovanej edícii. Do každého automobilu dizajnéri umiestnili prepychové poháre na šampanské v ružovo-zlatom farebnom prevedení.

Okrem luxusných pohárov dostane každý zo 150 nových majiteľov k autu Mercedes-Maybach S-Class Haute Voiture aj darčekovú tašku, v ktorej nájde model svojho vozu, prívesok na kľúče, plaketu s číslom vozidla v rámci limitovanej série, ako aj špeciálnu plachtu na zakrytie automobilu s logom Maybach – Haute Voiture. Ak by ste chceli dostať ešte niečo navyše k svojm premiantovi, za príplatok budú k dispozícii aj luxusné kufre na batožinu, ktoré budú dodané v podobne prémiových materiáloch ako vozidlo. Mercedes-Maybach S-Class Haute Voiture sa predstavil svetu v Dubaji a teda je možné, že celá limitovaná séria ostane v emirátoch. A aká je cena tohto ultra-luxusného Maybachu? To veru zatiaľ vedia asi len tí, ktorí sa stanú jeho budúcimi majiteľmi.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button