Automobily

50 rokov pohonu 4WD oslavuje Subaru jubilejným modelom Forester XT-Edition

Subaru Forester XT-Edition

Vedeli ste, že Subaru montuje pohon všetkých štyroch kolies do svojich automobilov už celé polstoročie? Je to veru tak! Tento rok oslavuje japonská automobilka okrúhle jubileum svojho pohonu 4×4. Svoje štvorkolky, mimochodom veľmi podarené, prináša svetu už 50 rokov a ako inak by si najlepšie pripomenula toto jubileum? Jednoznačne limitovanou edíciou svojho azda najúspešnejšieho modelu Subaru Forester v jubilejnej limitovanej verzii XT-Edition. Pohon všetkých štyroch kolies priniesla na cesty automobilka Subaru v roku 1972 v modeli Leone 4WD Estate Van. Odvtedy sa štvorkolkový pohon rozšíril do takmer všetkých modelov v jej histórii.

Subaru svoj jubilejný model do sveta nepošle…

Subaru Forester XT-Edition sa globálne predávať nebude. Ostane na domácom japonskom trhu.

Subaru Forester XT-Edition dostal hneď niekoľko noviniek, ktoré ho odlíšia od “civilného” sériového modelu. Ako prvé do oka padnú nové farby karosérie a po otvorení dvier aj praktické drobnosti v interiéri. Modrá farba Geyser Blue, ktorá bola dostupná len na americkom trhu, teraz zdobí aj limitovaný model Subaru Forester XT-Edition. Je dokonalo doplnená kontrastnými tmavými 18-palcovými diskami kolies. Konštruktéri jubilejný Forester obuli do celoročných pneumatík s hrubším vzorom, aby tak vyzdvihli jeho terénne chúťky. Ďalším príjemným oživením s aj ďalšie tmavé detaily ako rámik čelnej masky či kryty spätných zrkadiel, ako aj lyžiny strešného nosiča.

Dobrodružnú náturu narodeninovej štvorkolky Subaru Forester XT-Edition podporujú aj vode odpudivé poťahy sedadiel a dna batožinového priestoru. Prešívanie striebornou niťou badáme tak na poťahoch sedadiel ako aj na tapacíroch dverí. Limitované edícia modelu Subaru Forester XT-Edition sa globálne predávať nebude. Ostane na domácom japonskom trhu. O pohon štvorkolky sa postará 1,8 litrový prepĺňaný boxer s výkonom 130 kW a krútiacim momentom 300 Nm. Silu na všetky štyri kolesá prenesie variátor Lineatronic. Cenovka v Japonsku bude začínať na 3 355 000 jenoch (plus daň), čo je v prepočte zhruba 23 615 eur plus daň. Myslíme si, že Japoncom za túto cenu máme veru čo závidieť.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button