Automobily

Maserati MC20 Cielo dosiahne stovku za 2,8 sekundy vďaka spoločnosti Novitec

Maserati MC20 Cielo Novitec

Aj napriek tomu, že postavíte extra-výkonné supervozidlo, tuner nedokáže udržať svoje ruky v pokoji a už vymýšľa, ako by to vozidlo ešte vylepšil. A tak talianski špecialisti z Novitecu opäť raz vo veľkom, upravili už beztak dokonalé Maserati MC20 Cielo. Z nuly na 100 km/h to teraz zvládne len za 2,8 sekundy. K už tak celkom pôsobivým 630 koňom pôvodného výkonu sa teraz pridáva ďalších 81 koní. S 3,0-litrovým biturbo motorom V6 s výkonom 711 koní to robí výkon na liter objemu neuveriteľných 237 koní. Maximálny krútiaci moment upraveného stroja s poseidonovým tridentom v logu je teraz 818 Nm.

Dokonalé Maserati je teraz vďaka Novitecu ešte dokonalejšie…

Upravené Maserati MC20 Cielo sa navyše približuje k zemi o ďalších 25 milimetrov.

Zvýšenie výkonu teraz zvyšuje rýchlosť superšportiaka Maserati na maximálnu rýchlosť 325 km/h. Účes by ste mali však aj napriek tomu udržiavať úhľadne na mieste vďaka dokonalej aerodynamike auta. Brutálny výkon umožňujú dosiahnuť úpravy máp pre vstrekovanie, upravená regulácia plniaceho tlaku a vylepšené zapaľovanie.

Aby sa táto sila prebojovala z motora na asfalt, dal Novitec na auto 21-palcové kované kolesá s piatimi pármi dvojitých lúčov, ktoré boli vyvinuté špeciálne pre superšportový automobil v spolupráci s americkým výrobcom Vossen. S rozmermi pneumatík 255/30 ZR 21 vpredu a 325/25 ZR 21 vzadu by mal byť tento plán úspešný. Ak nie ste zaťažení na zlato, určite si vyberiete zo 72 rôznych farieb karosérie.

Keď už hovoríme o zlate, vysokovýkonný výfukový systém s výfukovými klapkami zaisťuje ten správny zvuk. Ak máte potrebnú hotovosť vo vrecku či sumu na konte, môžete prejsť na jemným zlatom 999 potiahnutý superľahký systém, ktorého materiál sa používa aj vo Formule 1 (Inconel). Novitec sa samozrejme s veľkou radosťou sústredí aj na ďalšie splnené individuálne požiadavky zákazníkov, vrátane tvorby exkluzívnych interiérov.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

Aby sa znížil vztlak pri vysokých rýchlostiach, špecialisti na superšportové autá vymodelovali prepracovaný predný spojler. Vzadu sa o dostatočný prítlak stará zadný spojler. Karbónové prívody vzduchu teraz zdobia kapotu. Upravené Maserati MC20 Cielo sa navyše približuje k zemi o ďalších 25 milimetrov. Novitec zatiaľ o nákladoch na prestavbu mlčí. Ak vám ale na základné vozidlo zostalo niekde v peňaženke či na účte zbytočných 280 000 eur, pri myšlienke na jeho tuning asi nebudete myslieť na náklady, aby ste sa mohli stať jedinečným a výnimočným majiteľom svojho štvorkolesového jednorožca.

Andrej Bivan

Autá som mal rád už ako dieťa. Nebola značka, ktorú by som nepoznal. Táto láska k autám pretrvala dodnes. Na autá sa mi však už nestačí len pozerať. Chcem v nich sedieť, jazdiť a počúvať ich motor. To je tá najlepšia hudba pre moje uši.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button