Automobily

ABT RS7-S: Audi RS 7 s výkonom vyšším o 120 koní

ABT RS7-S

Nemecký tuner ABT už poskytol celému radu kandidátov kompletné prestavbové balíčky pre ich modelové rady. Pri modeloch Audi s takým nenápadným, no významným písmenkom “S” v názve, tumer ABT už vylepšil modeli ako RS 4 s výkonom 510 koní, RSQ 8 s výkonom 700 koní a RS 6 s výkonom 720 koní.

Najnovšie bol predstavený upravený model RS3-S s výkonom až 460 koní. Teraz je na rade Audi RS 7, ktorému spoločnosť z Allgäu nadelila 120 koní navyše. S výkonom 720 koní a krútiacim momentom až 950 Nm je veľké športové kupé z hľadiska výkonu v ponuke postavené hneď vedľa ostrého Audi RS6-S.

Za toto Audi s tuningom ABT zaplatíte šesťcifernú sumu…

Konverzný balík ABT pre model Audi RS7-S stojí 48 900 eur.

Tuner však nezostane len pri zvýšení výkonu. Súčasťou špeciálneho modelu je aj aerodynamický balík vyrobený výhradne z lesklých uhlíkových vlákien a pozostávajúci z prednej okrajovej časti nárazníka, predných líšt, uchytenia bočných prahov a zadného spojlera.

Podvozok so športovými stabilizátormi na prednej a zadnej náprave má zlepšiť jazdnú dynamiku a umožniť presné ovládanie. Aby sa zvýšil prenos výkonu na vozovku, upravené Audi RS 7 je vybavené hmotnostne optimalizovanými 22-palcovými športovými diskami na ktorých sú nahodené pneumatiky s rozmerom 285/30 R22.

Inzercia Odťahová služba Rečičár

To, čo zo spaľovacieho procesu v 4,0-litrovom motore V8 nie je potrebné (výfukové plyny), úpravca ženie von cez tlmičový systém so štyrmi matnými čiernymi koncovkami z nehrdzavejúcej ocele a priemerom 102 milimetrov. O rachote, s akým plyny vychádzajú von, špeciálne ani hovoriť nemusíme.

Špecialisti na dokončovacie práce na tuningových modeloch ABT si pripravili aj prepracované detaily pre interiér. Prerobený model Audi RS 7 je jasne rozpoznateľný ako špeciálny model ABT zbnútra a to hlavne vďaka krytu hlavice radiacej páky vyrobenej z lesklých uhlíkových vlákien, logu RS7-S na sedadlách a koberčekoch, ako aj logu ABT na kryte spínača štart-stop a v osvetlení dverí.

Spoločnosť z Allgäu má na želanie ponúkať aj množstvo doplnkového vybavenia. Vrátane športového podvozku, športového volantu v alcantare vrátane radiacich páčok z lesklého viditeľného karbónu či uhlíkových krytov rámu sedadiel a krytov palubnej dosky, ktoré sú tiež vyrobené z lesklého viditeľného karbónu.

Aby drobec neutrpel žiadne škody na svetových pretekárskych okruhoch, je na požiadanie k dispozícii ochranná fólia proti odletujúcim kamienkom, ktorá umožňuje čiastočné alebo úplné nafilmovanie auta, aby lak čo najdlhšie ostal nepoškodený

Konverzný balík ABT pre model Audi RS7-S stojí 48 900 eur a je dostupný pre Sportback aj Sportback Performance. Montáž a TÜV kontrola (na nemeckom trhu) sú pripočítané nnayše a stoja 5 940 eur.

V cene je zahrnutá 5-ročná záruka. A ak ešte nemáte v garáži Audi RS 7, za kompletný balík auta s tuningom od ABT si musíte nachystať minimálne 130 500 eur.

Ján Ondrovčík

Motoristická žurnalistika nie je len prácou. Je poslaním. Je plná nových podnetov, informácií, skúseností. Je ľahké sa stratiť v množstve informácií no o to ťažšie je sa v nich vyznať. Ja sa snažím byť odborníkom na automobily, motocykle a motorizmus ako celok.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button