Automobily

Luxusné elektrické SUV budúcnosti už dnes

Mercedes-Maybach EQS SUV Concept

Nemecká hviezda na mníchovskom autosalóne predstavuje ďalší odvážny elektrický koncept. Tentokrát je to luxusné SUV Maybach EQS SUV. Na cesty by sa tento luxusný elektrický automobil mohol dostať už o dva roky.

Už na prvý pohľad je jasné, že nebude žiadnym drobcom. Zaujme svojim vysokým postavením ako aj mohutnou prednou maskou, ktorej nechýba lesk a luxus automobilov Maybach. Samozrejme, zatiaľ je len v štádiu dizajnovej štúdie, no pre Mercedes je od konceptu k produkčnému automobilu veľmi krátka cesta.

Kytica vo váze z ružového zlata…

Netradične tvarovaný volant či dekorácie z ružového zlata sú tak extravagantnými a luxusnými doplnkami, ako sa to len na Maybach patrí.

Predná maska je naozaj masívna. Vkusne ju dopĺňajú až kontrastne pôsobiace jemné LED-diódové svetlomety. Automobil tak pôsobí ako mimozemská loď z budúcnosti. Zadné svetlomety by sme zas mohli označiť ako svetelná lišta. Koncept je postavený na obrovských 24-palcových kolesách s diskami v štýle Maybach. Pripomínajú tak trochu disky najvyšších tried limuzín Mercedes z deväťdesiatych rokov. A hneď tu máme aj odkaz minulosti.

Interiér, po vzore zovňajšku, rovnako pôsobí ako priestory vesmírnej lode. Prístrojovke kraľuje digitálna prístrojová doska s menom Hyperscreen. Netradične tvarovaný volant či dekorácie z ružového zlata sú tak extravagantnými a luxusnými doplnkami, ako sa to len na Maybach patrí. Zadné sedadlá sú tvorené tak, aby dokázali poskytnúť VIP-pasažierom to najväčšie pohodlie a komfort. Nájdeme pri nich tak držiak na nápoje, ako aj vázu s kvetmi či displeje infotainmentu umiestnené v opierkach predných sedadiel.

Na ďalšie technické parametre a detaily si ešte chvíľu počkáme. Na trh sa ako prvé dostane štandardné elektrické SUV EQS SUV. Luxusná verzia s označením Maybach v mene príde o niečo neskôr. Možno však už v roku 2023. Dojazd elektrického luxusného SUV by podľa slov výrobcu mohol byť až 600 kilometrov. Uvidíme, aká bude realita.

Ján Ondrovčík

Motoristická žurnalistika nie je len prácou. Je poslaním. Je plná nových podnetov, informácií, skúseností. Je ľahké sa stratiť v množstve informácií no o to ťažšie je sa v nich vyznať. Ja sa snažím byť odborníkom na automobily, motocykle a motorizmus ako celok.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button