Automobily

Luxus alebo nevkus? Nevieme sa rozhodnúť, či sa nám nové Mansory páči, alebo nie

Mansory Venatus Evo S

Niekedy rozmýšľame, kde je hranica luxusu a krásy a kde sa už táto pomyselná hranica prekročí a vznikne nevkusný gýč. Pri úpravách nemeckej spoločnosti Mansory je pri množstve modelov táto hranica veľmi tenká. Väčšinou sa však exkluzívne kúsky stále považujú za ultraluxusné a jedinečné. Pri modeli Mansory Venatus Evo S si však nie sme úplne istí, či sa tento model už nebude kategorizovať ako nevkusný gýč. Dizajnéri sa poriadne vybláznili a máme pocit, že to už trošku prehnali. Čo hovoríte na tento “unikát” vy?

Dizajnéri Mansory popustili uzdu svojej fantázie…

Pod kapotou upraveného talianskeho SUV Lamborghini Urus s menom Mansory Venatus Evo S bude pracovať štvorlitrový osemvalec, ktorý poskytne výkon 912 koní.

Automobily upravené dielňou Mansory vždy radi uvítame. Vytrhnú nás zo všednosti a ukážu, ako si môžu boháči skrášliť život. Niekedy však ich dizajny presahujú chápanie asi aj tých, ktorí si na okázalosť potrpia. Do tejto kategórie by sme mohli zaradiť aj jeden z posledných výtvorov Mansory Venatus Evo S. Má vôbec význam jednotlivé jeho úpravy popisovať? Je to ako keby sa na Lamborghini Urus vysypali všetky možné drobnosti, ktoré v Mansory “lepia” na upravované automobily. Na toto talianske SUV sa ich však dostalo viac, ako by bolo vhodné.

Celkovému dovno-okázalému dojmu napomáha aj dvojfarebné prevedenie, pri ktorom sa karoséria odela do čierno-bieleho prelínajúceho sa laku. Interiér naopak dostal výrazné žlté sfarbenie, ktoré sa k zovňajšku tak celkom nehodí. Ak však nakukneme dnu, interiér je takým “mansoryovským” štandardom. Ten by sme si vedeli predstaviť aj v niektorom z našich áut a stále by sme sa cítili veľmi pohodlne a luxusne.

Pod kapotou upraveného talianskeho SUV Lamborghini Urus s menom Mansory Venatus Evo S bude pracovať štvorlitrový osemvalec, ktorý po zatiaľ nešpecifikovaných úpravách, poskytne výkon 912 koní s krútiacim momentom 1100 Nm. Silu bude prenášať na všetky štyri 24-palcové kolesá. Z nuly na stovku vystrelí Mansory Venatus Evo S len za 2,9 sekundy a jeho maximálna rýchlosť sa zastaví na hodnote 323 km/h. A aká je cena tohto diela? Neznáma tak, ako pri všetkých modeloch z nemeckej tuningovej dielne. Mansory ju poskytne na požiadanie. Keď sa tak pozeráme na fotky modelu Mansory Venatus Evo Sznova a znova, začína sa nám asi páčiť…

Andrej Bivan

Autá som mal rád už ako dieťa. Nebola značka, ktorú by som nepoznal. Táto láska k autám pretrvala dodnes. Na autá sa mi však už nestačí len pozerať. Chcem v nich sedieť, jazdiť a počúvať ich motor. To je tá najlepšia hudba pre moje uši.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button