Automobily

Oko dravca! Špeciálna edícia modelu Toyota GR 86 je agresívnejšia a hlučnejšia

Toyota GR 86 Special Edition

Nová edícia japonského športiaka pre masy prichádza s agresívnejším výzorom a zaujímavejšou farbou karosérie, ktorá upúta už z diaľky. Farba Solar Shift nie je zvolená len tak, bez rozmyslu. Má za úlohu zaujať a vyzdvihnúť športového ducha modelu. Okrem farby však špeciálna edícia modelu Toyota GR 86 Special Edition ponúkne oveľa viac.

Zatiaľ len pre americký trh…

Pod kapotou špeciálne edície japonského športiaku Toyota GR 86 Special Edition nájdeme atmosférický štvorvalec s objemom 2,4 litra, ktorý auto poskytne výkon 231 koní.

Nová špeciálna edícia Toyota GR 86 Special Edition sa môže popýšiť novými športovými výfukmi s čiernymi koncovkami, na ktorých sa hrdo vyníma logo GR. Okrem krajšieho dizajnu a je zvuk, ktorý koncovky vydávajú, oveľa hlbší a silnejší, v porovnaní so sériovým modelom GR 86. Čierne koncovky dokonale kontrastujú so sýto-oranžovou karosériou. A nie sú jediné. Rovnako krásne spolupracujú po farebnej stránke aj čierne fólie na C-stĺpikoch či zadný spojler, alebo 18-palcové matné disky s obutím Michelin Pilot Sport 4.

Ak by sme čakali výrazné zmeny aj vo vnútri automobilu, budeme najskôr sklamaní. Nájdeme tu však niekoľko odkazov na limitovanú edíciu Toyota GR 86 Special Edition, ktoré dostali rovnaký farebný odtieň Solar Shift, ako aj zovňajšok japonského športiaka. Interiér vychádza z výbavy Premium, sériového vozu GR 86. To znamená, že špeciálna edícia dostala digitálny prístrojový štít, ako aj infotainment s obrazovkou s uhlopriečkou 8-palcov. Športové sedadlá sú potiahnuté mikrovláknom Ultra Suede, ktoré je kombinované s kožou. Nechýba ani vyhrievanie sedadiel. Ešte väčší pocit športovosti navodia hliníkové pedále či kožený športový volant.

Pod kapotou špeciálne edície japonského športiaku Toyota GR 86 Special Edition nájdeme atmosférický štvorvalec s objemom 2,4 litra, ktorý auto poskytne výkon 231 koní a krútiaci moment 250 Nm. Vďaka nízkej hmotnosti, len 1270 kilogramov, zrýchli Toyota GR 86 Special Edition z nuly na stovku len za 6,3 sekundy. Japonci plánujú vyrobiť len 860 kusov z tejto edície, ktoré by sa mali predávať len na americkom trhu. Či poputujú aj do ďalších častí sveta, Toyota zatiaľ neuviedla. Prvé limitované verzie sa k svojim majiteľom dostanú spolu s uvedením modelu Toyota GR 86 pre modelový rok 2023.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button