Automobily

Britská novinka Aston Martin DBS 770 Ultimate prichádza aj v limitovanej verzii Volante!

Aston Martin DBS 770 Ultimate Volante

Rozlúčka s mohutným britským dvanásťvalcom ešte chvíľočku potrvá. Aston Martin sa rozhodol vytvoriť limitovanú edíciu 199 kusom modelu Aston Martin DBS 770 Ultimate tentokrát v otvorenej verzii Volante. Začiatkom roka sme si predstavili verziu so strechou, ktorá mala byť poslednou s V12-stkou pod kapotou. Dnes prichádza kabriolet. Možno sa predsa len dočkáme ešte ďalších prevedení, ktoré pozdvihnú prepracovaný obrí dvanásťvalec.

Astom Martin sa lúči s V12-stkou veľkolepo…

Oproti prevedeniu Superleggera bol výkon motora zvýšený o 45 koní na terajších 770 koní.

Pod kapotou sa ukryje rovnaký agregát ako pri modeli so strechou a teda rovnaký motor, aký má v sebe vložený aj model DBS Ultimate. Oproti prevedeniu Superleggera bol výkon motora zvýšený o 45 koní na terajších 770 koní, podľa čoho dostali oba limitované modeli vo svojom mene označenie 770. Limitky s posledným dvanásťvalcom dostali tiež vylepšené plniace potrubie, nové zapaľovanie a dokonca aj o 7 percent vyšší plniaci tlak. Maximálna rýchlosť dosahuje hranicu 340 km/h. Do stavu pokoja dostanú automobil opäť brzdy s priemerom keramických kotúčov 410 mm vpredu a 360 mm vzadu.

Verzia Aston Martin DBS 770 Ultimate Volante bez strechy sa vyrobí v obmedzenom počte 199 kusov. Modelov s pevnou strechou bez prívlastku Volante bude až 300. Podľa oznámených cien v prepočte verzia s pevnou strechou vychádza na zhruba 354 000 eur a kabriolet, ktorý je ešte o niečo vzácnejší a štýlovejší, vyjde na zhruba 380 000 eur. Samozrejme, je to v základnej výbave. Majitelia týchto limitovaných modelov si isto budú svoj model chcieť nechať upraviť podľa vlastných predstáv a tie veru stoja poriadny balík. Je na budúcom majiteľovi, ako a za koľko si svoj jedinečný model nechá vyšperkovať.

Matúš Paločko

Autá a motorky ma fascinujú už od detstva. Zvuk motora, rýchlosť a vzrušenie z jazdy sú aj dnes mojimi "drogami". Motoristickej žurnalistike sa venujem už viac ako 10 rokov a je to nielen práca, ale aj to najlepšie a najzaujímavejšie hobby.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button