AutomobilyTechnika

Legová Toyota GR Supra v životnej veľkosti. Dokáže dokonca aj jazdiť

LEGO Toyota GR Supra

Zlaté české ručičky opäť čarovali. Česká fabrika LEGO postavila na počesť tridsaťpäťročného výročia modelu Toyota GR Supra legový model, ktorý nielen že je postavený v mierke 1:1, ale dokonca dokáže aj jazdiť a to rýchlosťou až 28 km/h.

477 303 dielov a 2400 hodín práce…

Legový model Toyota GR Supra je plne pojazdný a dokáže ísť rýchlosťou až 28 km/h. Srdcom modelu je elektromotor.

Oslavy tridsaťpäťročného výročia osamostatnenia sa modelu Toyota Supra od modelu Celica oslávila japonská značka limitovanou edíciou GR Supry pre japonský trh. Samozrejme, len jeden model nestačil. A tu prišli na scénu českí technici z dielní LEGO a priniesli unikát, ktorý je postavený zo 477 303 kociek azda najpopulárnejšej dánskej stavebnice. Na zostavenie funkčného LEGO modelu Toyota GR Supra bolo potrebných až 2400 hodín práce.

LEGO model je o niečo menší ako skutočný model. Je to však len rozdiel niekoľkých centimetrov. Markantnejší rozdiel je však v hmotnosti. Skutočná Toyota GR Supra váži 1640 kilogramov a tá legová je ešte o 245 kilogramov ťažšia.

Zaujímavosťou legového modelu Toyota GR Supra je prepracovaný interiér, ktorý vyzerá nielen futuristicky, ale aj veľmi detailne a hodnoverne. Zo skutočnej Toyoty sa do legointeriéru dostali volant, sedačka šoféra a ukazovatele rýchlosti. Ostatok je vytvorený už len z kociek stavebnice LEGO.

Legový automobil dostal tiež funkčné moduly osvetlenia, tiež smerovky ako aj svetlá pre denné svietenie tak predné, ako aj zadné. Nechýbajú ani originálne kolesá, ako aj pneumatiky či znaky Toyota. Legový model je plne pojazdný a dokáže ísť rýchlosťou až 28 km/h. Srdcom modelu je elektromotor. Aká je však jeho špecifikácia, to vedia len českí konštruktéri. Rovnako nešpecifikovaný je aj jeho dojazd či akumulátor, z ktorého elektromotor čerpá energiu. Legový model Toyota GR Supra bude vystavený v japonskom Legolande do 11. októbra.

Milan Machaj

Písanie je moja záľuba. Písanie o autách či motorkách je nie len záľubou, ale mojim životným cieľom. Preto sa snažím a budem snažiť zdokonaľovať sa každým novým článkom, aby som bol najlepší v tom, čo robím.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button